Tylko remis

26-10-2013, 22:41 Sandra Hajduk

Wawel Wirek zmierzył się dzisiaj z zespołem Tęczy Błędów. Chociaż ekipa z Rudy Śląskiej dwukrotnie obejmowała prowadzenie w tym spotkaniu to nie zdołała go utrzymać do końca meczu i musiała się zadowolić podziałem punktów.

To spotkanie zdecydowanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Zaledwie 30 sekund po gwizdku oznajmiającym początek meczu na strzał z prawej strony pola karnego zdecydował się Lokaj. Piłka została wybita, ale wobec dobitki Przybyły golkiper gości był już bezradny i po pierwszej akcji w tym meczu Wawel objął prowadzenie. Piłkarze Tęczy zdołali doprowadzić do wyrównania 17 minut później – celnie dobijając po uderzeniu z rzutu wolnego. Jednak przed przerwą ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze – w 32 minucie po wrzutce z wolnego Pyca, nogę dołożył Piętoń i było 2:1.

W drugiej połowie obie strony starały się wypracować sobie jakąś sytuację, po której można by się pokusić o zdobycie bramki, ale nie przynosiło to większych efektów. Emocjonująco zrobiło się dopiero w 82 minucie. Wtedy to dobre podanie dostał Przybyła, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych. Nie zachował on jednak zimnej krwi i chociaż golkiper gości leżał na murawie to on posłał piłkę na dalszy słupek a ta przeturlała się tuż obok bramki. Zgodnie ze starym powiedzeniem niewykorzystane sytuacje się mszczą i ta zemściła się dosłownie kilkadziesiąt sekund później. Po wrzutce do piłki skoczył Gawlik, jednak bramkarz Wawelu minął się w powietrzu z futbolówką, która wylądowała pod nogami znajdującego się w polu karnym zawodnika Tęczy. Ten swojej szansy nie zmarnował i uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. Goście dzięki temu trafieniu złapali wiatr w żagle i o mały włos, a na dwie minuty przed gwizdkiem kończącym spotkanie objęliby prowadzenie. Jednak piłka po uderzeniu z rzutu wolnego zawodnika Tęczy odbiła się od słupka i na boisku przy ulicy Katowickiej nastąpił podział punktów.

Wawel Wirek – Tęcza Błędów 2:2
Wawel Wirek: Gawlik – Kałużny K., Buchcik, Wilczek, Pyc, Lokaj, Ostrowski, Piętoń, Przybyła, Jaromin, Kałużny G.
Trener: Jarosław Zajdel