Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Tylko remis

10-09-2013, 21:06 Sandra Hajduk

Po tym spotkaniu Grunwald Ruda Śląska, mógł razem z Górnikiem Piaski zasiadać w fotelu lidera I grupy IV ligi. Aby osiągnąć ten cel konieczne było zwycięstwo. Jednak zieloni zdołali tylko bezbramkowo zremisować z Pilicą Koniecpol i aktualnie zajmują trzecie miejsce w tabeli.

 

Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów był niemrawy. Wszelkie próby ataku były skutecznie rozbijane przez obronę. Ciekawie zrobiło się dopiero po 30 minutach gry. Najpierw po indywidualnej akcji, golkipera Pilicy próbował zaskoczyć strzałem Dreszer, ale zdołał sparować bramkarz gości. Po chwili z woleja uderzył Kot, ale futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką. Z dystansu strzelił Oswald, jednak jego uderzenie także okazało się być minimalnie niecelne. W 42 minucie przed bardzo dobrą okazją stanęli goście – po dośrodkowaniu głową uderzał Kyzioł, jednak czujność zachował Haas.

 

Bliski objęcia prowadzenia był Grunwald na początku drugiej połowy meczu. Po strzale z rzutu wolnego Brzozowskiego piłka obiła poprzeczkę. Następnie tempo spotkania znowu spadło. Ciekawie zrobiło się dopiero na dziesięć minut przed gwizdkiem kończącym mecz. W 83 minucie po rzucie wolnym piłkę w siatce umieścili goście, ale sędzia odgwizdał faul i gola nie uznał. Minutę później piłkę do siatki gości wbili zieloni, ale sędzia ponownie bramki nie uznał, gdyż dopatrzył się faulu i oba zespoły podzieliły się punktami.

 

Grunwald Ruda Śląska – Pilica Koniecpol 0:0

Grunwald Ruda Śląska: Haas - Oswald, Jarczyk (kpt), Szczypior - Maciongowski, Szpoton, Wolek, Jagodziński, Szczypior - Kot, Brzozowski
Rezerwa: Majchrzak - Nowicki, Kowalski, Wróblewski, Łęcki, Simon, Szczygieł
Trener: Teodor Wawoczny


Komentarze