Tylko remis

16-04-2013, 11:46 Sandra Hajduk

Gwiazda Ruda Śląska zremisowała z AZS-em UŚ Katowice 4:4. Chociaż rudzianie wygrywali 4:1 to nie udało im się utrzymać zwycięstwa do końca spotkania i ostatecznie musieli zadowolić się remisem.

Dobrze zaczęła spotkanie Gwiazda. Nieco ponad minutę po pierwszym gwizdku, po strzale Jonczyka rudzianie objęli prowadzenie. W 15 minucie podanie Krzymińskiego wykorzystał Bugański, zwiększając przewagę rudzian. Na przerwę Gwiazda schodziła zasłużenie wygrywając 2:0.

W 28 minucie po rzucie wolnym bramkę kontaktową zdobyli goście. Taki stan rzeczy dodatkowo zmobilizował rudzian. W 31 minucie podanie Piaseckiego wykorzystał Krzymiński. Później kolejno na listę strzelców mogli wpisać się: Piskorz, Piasecki, Łuszczek i Martyn, ale oddane przez nich strzały był minimalnie niecelne. Do bramki gości trafił w końcu w 37 minucie Łuszczek, który z własnej połowy skierował piłkę do pustej bramki i było 4:1. Przyjezdni nie złożyli jednak broni. 22 sekundy później, po faulu Łuszczka, wykorzystali karny, a nieco ponad minutę później po strzale z dystansu zdobyli bramkę kontaktową. Niecałe dwie minuty przed końcem spotkania zawodnik AZS-u dobił strzał swojego kolegi, doprowadzając do remisu 4:4.

W końcówce oba zespoły miały jeszcze szansę na strzelenie bramki. Najpierw przed porażką uratowała rudzian bardzo dobra interwencja Krzyśki. Później na trzy sekundy przed zakończeniem spotkania podanie Siadula wykorzystał Jonczyk, ale piłka minimalnie minęła bramkę gości i oba zespoły musiały zadowolić się remisem.

Gwiazda Ruda Śl. – AZS UŚ Katowice 4:4 (2:0)

Gwiazda Ruda Śląska: Rafał Krzyśka, Daniel Mężyk - Marek Bugański, Adam Jonczyk, Paweł Martyn, Szymon Łuszczek, Mateusz Omylak, Ariel Piasecki, Mateusz Krzymiński, Adrian Zabłocki, Bartosz Siadul, Krzysztof Piskorz. Trener: Rafał Krzyśka.