Tydzień Slavii

21-05-2012, 12:49 Administrator WR

Druga dekada maja obfitowała w sukcesy zapaśników Slavii Ruda Śląska. W Warszawie podczas VII Akademickich Mistrzostw Polski rudzianie (studenci lub absolwenci AZS AWF Katowice) okazali się najlepsi wśród mężczyzn w klasyfikacji klubowej. Rywali wręcz zdeklasowali, drugą w kolejności drużynę wyprzedzając aż o 54 punkty. Indywidualnie największe powody do radości mieli Kamil Wojciechowski i Łukasz Lubowicz. Ten pierwszy okazał się najlepszy w kategorii do 96 kilogramów, drugi nie miał godnych siebie rywali w wadze do 66 kg. Na drugim stopniu podium stanął rywalizujący w kategorii do 66 kg Hubert Gregorski, natomiast medal brązowy wywalczył w kategorii do 84 kg Andrzej Sokalski. W rywalizacji pań drugie miejsce w kategorii do 63 kg wywalczyła Izabela Strzałka.

Bardzo dobrze podczas Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego, który rozegrany został w Luckenvalde w Niemczech, spisali się natomiast Arkadiusz Orłowski i Aleksander Wojtachnio. Rudzianie reprezentowali na tych zawodach nasz kraj, a turniej ten był kolejnym sprawdzianem biało-czerwonych przed lipcowymi Mistrzostwami Europy Kadetów, których gospodarzem będą Katowice. Wojtachnio startował w kategorii do 85 kg, uległ jedynie w walce półfinałowej reprezentantowi Niemiec i ostatecznie zajął miejsce trzecie. Orłowski w Luckenvalde debiutował w kostiumie z orłem na piersiach i z pewnością debiut może uznać za udany. Przez eliminacje kategorii do 76 kg przeszedł jak burza zwyciężając kolejno w trzech pojedynkach, dopiero w walce finałowej musiał uznać wyższość zawodnika z Bułgarii, w ostatecznym rozrachunku zajął bardzo dobre drugie miejsce.

Młodzi zapaśnicy Slavii rywalizowali natomiast w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie zostały rozegrane eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. Slavia co prawda specjalizuje się w stylu wolnym i w zapasach kobiecych, jednak w „klasyku” również startują przedstawiciele klubu w najmłodszych kategoriach.

Ośmiu "wolniaków" ze Slavii walczyło o udział w finałach OOM i czterem z nich się ta sztuka udała. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych zajęli: Bartosz Szałowski (46 kg) i Jakub Rumas (63 kg), natomiast drugie lokaty przypadły w udziale Patrykowi Glenszczykowi (63 kg) i Adrianowi Drobinie (76 kg).

Slavia dzięki temu wynikowi będzie najliczniej reprezentowaną ekipą z województwa śląskiego podczas OOM Małopolska 2012. Slavia zakwalifikowała 4 zawodników, drugi nasz klub - Pogoń Ruda Śląska będzie miał jednego przedstawiciela.