Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Turniej trampkarzy

16-11-2013, 21:50 Sandra Hajduk

Narodowy Dzień Niepodległości stał się okazją do tego, by młodzi adepci piłki nożnej – trampkarze z rocznika 2003 i młodsi, wybiegli na halę przy ulicy Tunkla 147 A. Z tej okazji bowiem stowarzyszenie Razem dla Rudy Śląskiej wraz z klubami piłkarskimi uczestniczącymi w rozgrywkach Rudzkiej Ligi Szkół zorganizowało dla nich specjalny turniej. Zawody rozegrano w sobotę 16 listopada.


W rozgrywkach wzięło udział osiem drużyn. Bezkonkurencyjny okazał się być zespół Gwiazdy Ruda Śląska. Na drugim stopniu podium stanęła ekipa Wawelu Wirek, a na trzecim Orlika Ruda Śląska. Na dalszych miejscach znalazły się: Pogoń Ruda Śląska, Slavia Ruda Śląska, Urania Ruda Śląska, Gwiazda II Ruda Śląska i Urania II Ruda Śląska.


Przyznano także wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju okrzyknięto Miłosza Lisa z Orlika Ruda Śląska. Najlepszym zawodnikiem został Jakub Widuch z Gwiazdy Ruda Śląska.


Nagrody najmłodszym wręczyła prezydent Grażyna Dziedzic.


- Najważniejsza w trakcie tego turnieju była nie rywalizacja, a dobra zabawa wśród dzieci – podkreślał Bernard Wawrzynek, prezes Uranii Ruda Śląska, współorganizatora turnieju – Żaden z zawodników nie doznał kontuzji. Wszyscy wyszli z hali z ogromnymi uśmiechami i to nas bardzo cieszy – dodał.


Komentarze