Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Turniej piłkarski na zakończenie Tygodnia Godności

30-05-2017, 10:13 Agnieszka Lewko

Prawie 130 zawodników z Rudy Śląskiej i kilkunastu miast z naszego regionu, wzięło udział w XV Śląskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zawodu odbyły się na stadionie GKS-u Grunwald w Halembie.

- Dzisiaj tym wyjątkowym wydarzeniem, czyli turniejem piłkarskim podsumowujemy i kończymy Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych, który w ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszym mieście. Jestem przekonana, że stadion Grunwaldu zamieni się za kilka chwil w prawdziwy narodowy stadion. Życzę Wam, żebyście grali fair play i żebyście wszyscy byli zwycięzcami - zaznaczyła Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

W zawodach wzięło udział 17 drużyn, w tym 2 drużyny żeńskie, m.in. z Rudy Śląskiej, Rybnika, Żor. Pod koniec turnieju nastąpiło uroczyste oddanie kluczy do bram miasta, które w poniedziałek (22.05) zostały przekazane niepełnosprawnym przez rudzkie władze.  

- Życzę wszystkim uczestnikom dzisiejszego turnieju, żeby po raz kolejny udowodnili, jakimi są wspaniałymi sportowcami i dostarczyli kibicom wielu niezapomnianych wrażeń - powiedział Dariusz Wosz, Dyrektor Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska Śląskie.


Komentarze