Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Turniej Czterech Skoczni – Dawid Kubacki faworytem?

21-12-2022, 10:41 Artykuł sponsorowany

Od początku tego sezonu Dawid Kubacki znakomicie prezentuje się w zawodach Pucharu Świata. Polak jest aktualnym liderem klasyfikacji generalnej, a także zwyciężył podczas ostatniego konkursu w Engelbergu. W najbliższym czasie, a konkretnie 29 grudnia rozpocznie się Turniej Czterech Skoczni. Czy Polak jest głównym faworytem w opinii zakładów bukmacherskich?

Doskonała dyspozycja

Dawid Kubacki bardzo dobrą formę przed rozpoczęciem tego sezonu pokazał już podczas letniego Grand Prix na igielicie. Polak okazał się tam najlepszy w klasyfikacji generalnej, jednak wielu kibiców nauczonych doświadczeniem czekało na to, co wydarzy się już w sezonie zasadniczym. Wyjątkowo w obecnej kampanii zmagania rozpoczęły się na początku listopada podczas konkursu w Wiśle, który został rozegrany na igielicie. Takie warunki bez wątpienia premiowały Dawida Kubackiego, który zwyciężył w obu konkursach. Polakowi nie udało się potwierdzić takiej formy podczas pierwszych zawodów na śniegu w Ruce, jednak w kolejnych zawodach radził sobie bardzo dobrze, czego efektem jest utrzymanie pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Kubacki z bardzo dobrej strony zaprezentował się podczas zawodów w Titisee-Neustadt, a także potwierdził dobrą formę w Engelbergu. Nic więc dziwnego, że zakłady bukmacherskie uznają aktualnego lidera Pucharu Świata za głównego kandydata do zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. Nie można jednak zapominać, że w przeszłości było już wiele sytuacji i zawodników, którzy mimo znakomitej dyspozycji nie poradzili sobie z presją związaną z udziałem w TCS. Czy w przypadku Dawida Kubackiego będzie podobnie? PZBuk zakłady bukmacherskie uważają, że nie.

Kto może mu zagrozić?

Jeśli chodzi o głównych rywali dla Dawida Kubackiego podczas Turnieju Czterech Skoczni, to bez wątpienia trzeba tutaj wymienić takich zawodników jak: Stefan Kraft, Halvor Egner Granerud oraz Anze Lanisek. Jest to czołówka klasyfikacji generalnej, a szczególnie Lanisek w ostatnim czasie zachodził Polakowi ze skórę, ponieważ najczęściej rywalizowali ze sobą o wygraną. W gronie ewentualnych kandydatów do wygrania Turnieju Czterech Skoczni w opinii zakładów bukmacherskich znajduje się również Piotr Żyła. Polski skoczek wyraźnie odżył pod wodzą nowego trenera i plasuje się w ostatnim czasie na wysokich miejscach w Pucharze Świata, więc nie można go skreślać również przed początkiem TCS. Kamil Stoch w notowaniach bukmacherów nie plasuje się wysoko, ponieważ od początku tego sezonu nie pokazał wysokiej formy. Polskiego mistrza nie można jednak lekceważyć, o czym przekonywaliśmy się już wiele razy.

Więcej o lokalnym sporcie przeczytasz tutaj.

Zakłady bukmacherskie na kolejne konkursy skoków narciarskich będą dostępne w ofercie pzbuk. Możesz tam typować zarówno konkurs główny, jak i przebieg kwalifikacji. Pamiętaj, że w ofercie polskich zakładów bukmacherskich znajdują się również inne zawody sportów zimowych.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95


Komentarze