Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Trzy medale dla biathlonistki

14-07-2021, 13:38 AL

Oliwia Suchy z Rudy Śląskiej znowu udowodniła, że jest w świetnej formie. Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim, które odbyły się w Czarnym Borze, młoda zawodniczka zakończyła z wielkim sukcesem, zdobywając aż trzy medale.  Rudzianka wywalczyła mistrzostwo Polski w biegu indywidualnym, wicemistrzostwo Polski w sprincie oraz wicemistrzostwo w sztafecie.


- Pierwszy dzień pod chmurką, która jak się później okazało, przyniosła niezłą ulewę. Oczywiście na moim starcie musiało się rozpadać i cały bieg odbył się w deszczu. Nie wpłynęło to jednak na moją dyspozycję, gdyż po prawie idealnym strzelaniu ostatecznie zajęłam pierwsze miejsce zdobywając złoty medal - podkreśla Oliwia Suchy. - Zacięta walka trwała od pierwszych sekund startu aż do samego końca. Po ostatnim strzelaniu miałam kilkanaście sekund straty do pierwszej zawodniczki. Dobry bieg i moje samozaparcie pozwoliło mi jednak na zniwelowanie straty i dodanie kilku sekund do przewagi co uczyniło mnie Mistrzem Polski w biegu indywidualnym. Kolejny dzień zmagań, kolejny stres i kolejne oczekiwanie na swój start.  Rywalizację skończyła, na 2 miejscu, zostając wicemistrzynią Polski w sprincie - dodaje.


Niedziela zakończyła trzydniowe zmagania. W sztafecie Oliwia pobiegła w ostatniej zmianie. Zmianę otrzymała  na 5 miejscu. Pierwszego strzelania nie można było uznać za idealne. Zawodniczka musiała przeciec jedną rundę karną i przez to jej pozycja pozostała bez zmian. Z kolei drugie okazało się udane i biathlonistka wybiegła ze strzelnicy jako druga. Jednominutowa przewaga rywalki była nie do odrobienia a więc naszej zawodniczce przypadł srebrny medal.
Tym samym Oliwia Suchy w generalnej tabeli umacniła swoją pozycję i uplasowała się na pierwszym miejscu.


Po mistrzostwach czas na zgrupowanie, krótki urlop, kolejne zgrupowanie i Mistrzostwa Polski.

 

(Foto: Oliwia Suchy Facebook)


Komentarze