Trzecie miejsce Hajduka

17-02-2013, 14:51 Sandra Hajduk

Reprezentujący barwy naszego kraju zawodnik ZKS "SLAVIA" Ruda Śląska Adrian Hajduk wywalczył trzecie miejsce w bardzo silnie obsadzonym turnieju zapaśniczym im. Dana Kołova, który rozegrany został w dniach 14-16.02.2013 w Sofii.

Turniej ten był sprawdzianem generalnym Reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Europy Seniorów w zapasach w stylu wolnym, które rozegrane zostaną dokładnie za miesiąc w stolicy Gruzji Tbilisi.

Adrian tradycyjnie rywalizował w kategorii do 55 kg, w pierwszym pojedynku pokonał w dwóch rundach Reprezentanta Mołdawii Aleksandru Chirtoaca, w drugiej walce nie dał szans Francuzowi Chakirowi Ansari. W półfinale niestety musiał uznać wyższość Rumuna Andreia Dukova i w końcu w pojedynku decydującym o brązowym medalu pokonał kolejnego Mołdawianina Anatolija Buriana.

Zdaniem trenera Reprezentacji Polski Marka Garmulewicza start Adriana można uznać za udany, do ME pozostał jeszcze miesiąc, tak więc zawodnicy są już w okresie bezpośredniego przygotowania startowego, który charakteryzuje się dość dużymi obciążeniami i krótko mówiąc mieli prawo na Turnieju w Bułgarii nie być jeszcze w najwyższej dyspozycji, a mimo to zawodnik Slavii stanął na podium.

Dalszy etap przygotowań do Mistrzostw Kontynentu przebiegać będzie na zgrupowaniach w Wałczu i Spale.

Źródło: Tomasz Garczyński