Trzeba było popracować

30-11-2011, 16:15 Tadeusz Piątkowski

Lider rozgrywek II ligi – Pogoń, wygrała z MKS-em Strzelce Opolskie 82:73, rewanżując się zespołowi z opolszczyzny za jedyną dotychczasową porażkę. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo i trzeba było na nie zapracować.

Po pewnym wygraniu pierwszej kwarty wydawało się, że mecz będzie łatwy. Nic podobnego. Goście zabrali się do gry i w drugiej części drugiej kwarty zniwelowali wysokie prowadzenie miejscowych, redukując je do czterech „oczek”. Po przerwie w obu kwartach na parkiecie trwała zacięta walka, a przyjezdni dwukrotnie łapali kontakt punktowy z Pogonią. W krytycznych momentach gospodarze potrafili jednak zaskoczyć i uzyskać bezpieczną przewagę, wygrywając ostatecznie różnicą dziewięciu punktów.

Pogoń – MKS Strzelce Opolskie 82:73 (25:18, 19:22, 19:15, 19:18)

Pogoń: Jeleń 8, Kuczera 10, Zielony 10, Madaj, Skóra 20, Cichoń 5, Tomecki 22, Łapot, Wilkin 8.

Trener: Bogusław Mol.