Trofeum dla Grunwaldu

23-11-2013, 16:52 Sandra Hajduk

Grunwald Ruda Śląska wygrał w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice z Ruchem II Chorzów wynikiem 2:1.

W pierwszej połowie spotkania, chociaż okazji nie brakowało, żadna bramka nie padła. Zieloni dobrze weszli natomiast w drugą część gry. W 47 minucie Maciongowski ruszył lewą strona i wrzucił piłkę w pole karne, ta znalazła się pod nogami niepilnowanego Szpotona, który strzałem posłał ją tuż obok interweniującego bramkarza niebieskich i otworzył wynik meczu. Chorzowianie do wyrównania doprowadzili w 73 minucie. Wtedy to po złym rozegraniu piłki przez zawodników Grunwaldu, futbolówkę przejęli piłkarze Ruchu. Wyszli oni z akcją a piłkę w siatce umieścił Chwastek. Wynik spotkania ustalił w 80 minucie Kot, który wykorzystał podanie Szczypiora i mimo asysty obrońcy pokonał Solińskiego.

Grunwald Ruda Śląska – Ruch II Chorzów 2:1 (0:0)

Grunwald Ruda Śląska: Haas - Oswald, Szpoton (kpt), Łęcki, Wolek, Maciongowski, Szczypior, Dreszer, Jagodziński, Kot, Lein
Rezerwa: Majchrzak - Kowalski, Nowicki, Simon, Szczygieł
Trener: Wawoczny

Ruch II Chorzów: Soliński - Chwastek (kpt), Komor, Włodarczyk, Brodziński, Szal, Włodyka, Lipski, Otręba, Szymański, Trojak
Rezerwa: Derbisz - Korczyński, Węgrzyn, Kreft, Kotus, Bobryk
Trener: Michalski