Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Trochę ruchu pod chmurką

26-07-2018, 14:46 UM Ruda Śląska

Joga, zumba, a może treningi biegowe? Do udziału w wakacyjnych bezpłatnych zajęciach sportowych w Rudzie Śląskiej zapraszają wykwalifikowani trenerzy. – Tegoroczne lato funduje nam przepiękną pogodę i szkoda byłoby jej nie wykorzystać. Gimnastyka w świetnym towarzystwie to najlepszy lek na wszystkie stresy – podkreśla Zuzanna Radecka–Pakaszewska, koordynatorka rudzkiej odsłony projektu „Biegam Bo Lubię”.

W każdy poniedziałek do końca wakacji w godz. 19:00-20:00 na orliku "Pordzik Arena" w Rudzie Śląskiej - Bykowinie (stary basen) odbywają się, skierowane do całych rodzin, zajęcia zumby. – Z każdym tygodniem coraz więcej osób bierze w nich udział. Początkowo uczestników było 70, a na następnych zajęciach już 90. Przychodzą wszyscy, bez ograniczeń wiekowych. Dodatkowo mamy też widownię, składającą się z osób korzystających z siłowni napowietrznej oraz placu zabaw – tłumaczy Anna Gierszyńska, instruktorka. – Każde zajęcia rozpoczynamy od rozgrzewki, następnie są ćwiczenia i uspokojenie. Serdecznie wszystkim zapraszam – zachęca.

W te wakacje z bezpłatnych zajęć mogą też skorzystać wielbiciele jogi. Grupa otwarta spotyka się w każdą niedeszczową sobotę o godz. 10:00 na boisku przy rudzkim kąpielisku przy ul. Ratowników w Nowym Bytomiu. – Nieważne, czy już praktykujesz jogę czy dopiero chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na jej temat, czy masz lat naście czy dziesiąt, czy masz dobrą kondycję i mobilność czy też nie - ważna jest chęć podjęcia działania w celu poprawy swojego stanu zdrowia i samopoczucia – zachęca instruktorka Justyna Rusek. Bezpłatne zajęcia jogi odbędą się też 10 sierpnia o godz. 18:00 na plantach w Kochłowicach przy ul. Do Dworca.

Dla osób, które zamiast jogi czy zumby preferują bieganie, w każdy poniedziałek na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej prowadzone są zajęcia pod hasłem „Biegam Bo Lubię”. Spotkania są częścią akcji o charakterze ogólnopolskim. W Rudzie Śląskiej prowadzone są od 2 kwietnia. – „Biegam Bo Lubię” to akcja zapoczątkowana w 2010 roku przez byłego lekkoatletę Pawła Januszewskiego i jest realizowana w ponad 80 miejscach w kraju – tłumaczy trenerka Beata Androsz. – Zapraszamy w każdy poniedziałek o godz. 19:00 wszystkich chętnych, którzy chcą rozpocząć przygodę z aktywnością, niezależnie od stopnia zaawansowania – dodaje. Podczas zajęć oprócz treningów biegowych wykonywane są różnorodne ćwiczenia sprawnościowe, koordynacyjne oraz gimnastyczne.

Również na terenie stadionu lekkoatletycznego przy ul. Czarnoleśnej, 1 sierpnia odbędzie się ostatni trening biegowy prowadzony przez ultramaratończyka Augusta Jakubika. Po dwutygodniowej przerwie, treningi zostaną wznowione 22 sierpnia br. Początek w każdą środę o godz. 18:30.

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze