Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Tour de Pologne w Rudzie Śląskiej

06-08-2018, 23:08 Agnieszka Lewko

Jeden z największych światowych wyścigów kolarskich przejechał przez Rudę Śląską. W poniedziałek (6.08) ulicami dwóch rudzkich dzielnic Kochłowic i Halemby przemknęli uczestnicy III etapu Tour de Pologne.  Na trasie peletonu znalazły się ulice: Radoszowska, Oświęcimska i Kochłowicka, a także Kłodnicka i 1 Maja.

 - Wyścig Tour de Pologne to bez wątpienia jedna z największych imprez sportowych w naszym kraju. W ubiegłym roku na żywo zmagania kolarzy wzdłuż trasy obserwowało ponad 3 mln kibiców. W tym roku do grona tych osób mogli dołączyć także mieszkańcy naszego miasta. To duży zaszczyt, że mogliśmy gościć najlepsze ekipy kolarskie z całego świata – podkreślała Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Kolarze do Rudy Śląskiej wjechali w Kochłowicach, po czym przejechali przez Halembę ulicą Kłodnicką, gdzie na wysokości Aquadromu znalazła się lotna premia lotna, na której odbyła się walka sprinterów o punkty do klasyfikacji całego wyścigu. Przed rudzkim parkiem wodnym odbył się też piknik rowerowy „Ruda Śląska kocha rower”.

- Już kilka godzin przed startem rozpoczął się piknik rowerowy, podczas którego nie zabrakło wielu atrakcji, czyli  miasteczka rowerowego, jazdy na pumptrucku, bezpłatnego serwisu rowerowego, malowania buzi dzieciakom i wielu animacji - wymieniała Marta Malik, prezes Aquadromu. 

Co więcej. Podczas rowerowej rywalizacji można było także wspomóc podopiecznych Fundacji „Iskierka” - Jesteśmy tu przy okazji tego wyścigu, ponieważ ostatnio mocno angażujemy się w jazdę na rowerze. Bierzemy udział w akcji „Odlotowa jazda, czyli rowerem do lata”, która polega na tym, że nawet osoby, które robią małe treningi mogą rejestrować na konto fundacji „Iskierka”, a my jako organizacja walczymy o sto tysięcy złotych, które będziemy mogli przeznaczyć na organizację wyjazdów wakacyjnych dla naszych podopiecznych - tłumaczyła Beata Adamczyk z Fundacji „Iskierka”.


Komentarze