Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

To był wspaniały rok dla uczniów z SP nr 6

02-07-2018, 15:30 Agnieszka Lewko

Drugie miejsce w Igrzyskach Dzieci zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Orzegowie, którzy doskonałymi występami na przestrzeni całego roku, udowodnili swoją przynależność do ścisłej, wojewódzkiej czołówki. Dokonania te nagrodził Szkolny Związek Sportowy, który podsumował współzawodnictwo o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za rok szkolny 2017/2018.

- Nigdy, w całej historii współzawodnictwa, placówka z Rudy Śląskiej nie uplasowała się tak wysoko. Spośród piętnastu, objętych systemem sportu szkolnego dyscyplin uczniowie „orzegowskiej” podstawówki najlepiej zaprezentowali się w: orientacji sportowej, sztafetowych biegach przełajowych, czwórboju lekkoatletycznym oraz w turnieju gier i zabaw ruchowych, niezłe występy zanotowali również w mini siatkówce chłopców i badmintonie -  zaznacza Tomasz Garczyński ze Szkoły Podstawowej nr 6.

W roku szkolnym 2017/2018 w zawodach objętych systemem sportu szkolnego, brało udział ponad stu uczniów i uczennic SP 6 i Aby zdać sobie sprawę ze skali tego sukcesu, przypomnijmy, że w województwie śląskim na chwilę obecną jest około 1450 szkół podstawowych.


Komentarze