Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

To był dobry rok dla młodej Akademii

13-01-2021, 19:41 Agnieszka Lewko

Akademia Piłkarska GKS Wawel Wirek podsumowała sezon! Z tej okazji piłkarze roczników 2006 – 2010 I młodsi na specjalnym klubowym spotkaniu zostali wyróznieni nagrodami indywidualnymi oraz upominkami.

-Sezon rozgrywkowy 2020/21 ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem rozpoczęliśmy treningami w grupach sześcioosobowych dopiero maju - podkreśla Marek Feige, trener rocznika 2006/2007, 2010 i młodszych. - Z kolei w okresie wakacyjnym wszystkie grupy młodzieżowe wyjechały na obóz sportowy do Kęt koło Bielska Białej, a we wrześniu „szczęśliwie” wystartowaliśmy w rozgrywkach podokręgu Katowice – dodaje.

Warto wspomnieć, że w sezonie jesiennym wszystkie grupy wchodzące w skład Akademii Piłkarskiej awansowały do wyższych lig w swoich kategoriach rocznikowych. Tak przedstawiają się wyniki.

Rocznik 2006 (I zespół) – 1 miejsce w IV lidze okręgowej C1 oraz awans do III ligi wojewódzkiej C1.

Rocznik 2006/07 (II zespół) – 1 miejsce w V lidze okręgowej C1, awans do IV ligi okręgowej C1.

Rocznik 2008 - 2 miejsce w V lidze okręgowej D1, awans do IV ligi okręgowej D1.

Rocznik 2009 - 1 miejsce w VII lidze okręgowej D2, awans do VI ligi okręgowej D2.

Rocznik 2010 - 3 miejsce w VI lidze okręgowej E1, awans do V ligi okręgowej E1

 Na tym jednak nie koniec sukcesów młodych piłkarzy. W listopadzie minionego roku „Akademia Piłkarska Wawel Wirek” została Najlepszą Szkółką Piłkarską w podokręgu Katowice w plebiscycie “Sportowych Mediów”.

-Sukcesy, które udało się nam osiągnąć w 2020 roku mamy zamiar nadal kontynuować. Do treningów wrócimy już 18 stycznia I odbywać sie one będą na terenie boska klubu „Wawel” Wirek, Miejskiego Ośrodka Sportu I Rekreacji w Rudzie Śląskiej oraz w salach gimnastycznych wireckich szkół podstawowych - mówi Marek Feige.

Akademia Piłkarska GKS Wawel Wirek powstała wiosną 2020 r. W porozumieniu z zarządem GKS Wawel Wirek grupa czterech trenerów (Robert Nowak, Dawid Cyganek, Marek Feige, Patryk Krążyński) stworzyła pilotażowy projekt o nazwie „Akademia Piłkarska Wawel Wirek” zachowując przy tym pierwotną nazwę klubu ze 100- letnią tradycją. Na tę okazję powstał filmik promocyjny przedstawiający ćwiczenia w Akademii.

 Zainteresowani udziałem w treningach w ramach Akademii Piłkarskiej GKS Wawel Wirek powinni zgłosić się na trening wybranej grupy wiekowej lub skontaktować się telefonicznie z którymś z trenerów. Koordynatorem grup młodzieżowych jest Robert Nowak. Akademia prowadzi całoroczny nabór do wszystkich grup wiekowych prowadzonych przez trenerów.


Komentarze