Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Tenisowe rozgrywki

25-08-2018, 21:57 Agnieszka Lewko

Około 50 zawodników i zawodniczek z Rudy Śląskiej, Polski i zagranicy wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym do lat 12-tu, który odbył się na kortach tenisowych Slavii. Sportowa rywalizacja tenisistów trwała trzy dni.

- Ten turniej to kolejna edycja tej imprezy, która odbywa się w naszym klubie od dobrych kilku lat i cieszy się dużym uznaniem zawodników.  Dzieciaki, podzielone na kategorie dziewcząt i chłopców,  walczyły na sześciu kortach i starały się uzyskać jak najwyższy wynik - wyjaśniał Wojciech Żmuda, prezes TKS-u Slavia Ruda Śląska. - Podczas tych zawodów dzieci przede wszystkim zdobywają punkty, które liczą się w klasyfikacji ogólnopolskiej i to jest najważniejsza rzecz szczególnie dla zawodników, którzy dobrze grają, bo im wyższa pozycja w rankingu, tym większy prestiż i możliwość grania jako zawodnik rozstawiony w kolejnych zawodach, co daje większe szanse w drodze do zwycięstwa - dodał.

Impreza, która została objęta patronatem prezydent Grażyny Dziedzic, trwała od czwartku do soboty i polegała na rozgrywaniu turniejów gry pojedynczej dziewcząt oraz gry pojedynczej chłopców. Były także gry podwójne. - Zawodnicy mają okazję, żeby podszkolić swoje umiejętności oraz zweryfikować to, co wypracowali na treningach. Mają też okazję pograć też ze starszymi i lepszymi od siebie zawodnikami - zaznaczył Wojciech Żmuda.

Warto dodać, że wraz z nadejściem nowego roku szkolnego, TKS Slavia Ruda Śląska ogłasza  nabór zawodników. - Udało nam się też pozyskać pieniądze z Ministerstwa Sportu i dzięki temu możemy zapewnić darmowe zajęcia dwunastu dzieciakom - dodał Żmuda.


Komentarze