Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Sztafeta niepodległościowa w Aquadromie

12-11-2017, 20:19 Agnieszka Lewko

Około 150 zawodników wzięło udział w pływackiej sztafecie niepodległościowej w Aquadromie. 11 listopada starsi i młodsi wielbiciele pływania pokonali w sumie 1918 długości basenu włączając się w ten sposób w obchody Dnia Niepodległości.

- Sztafeta cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych klientów, którzy chętnie włączyli się we wspólne świętowanie, przepływając dzisiaj symboliczne 1918 długości basenu - podsumowała Agnieszka Piekorz-Hałczyńska z rudzkiego Aquadromu. - Zależało nam, żeby wszyscy się tu dzisiaj dobrze bawili i żeby to była impreza dla całych rodzin. Wiek ani poziom umiejętności pływackich nie grały roli. Nie było też zwycięzców i przegranych. Chcieliśmy się wszyscy razem dobrze bawić i świętować - dodała.

Sztafeta odbywała w Strefie Sportu na czterech torach - na 2 torach basenu sportowego o długości 25 m oraz dwóch torach basenu z ruchomym dnem o długości 20 m. Udział w zawodach mogli wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci, nawet te słabiej pływające, korzystające z przyborów pływackich typu rurki piankowe zwane popularnie „makaronami”, rękawków i innych dmuchańców. Poza tym bazą sztafety byli profesjonalni pływacy, m.in. z rudzkich klubów pływackich takich jak UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska oraz UKP Ruda Śląska, którzy zostali zaproszeni do udziału w projekcie.


Komentarze