Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Szóstka na piątkę

31-07-2017, 13:30 Agnieszka Lewko

Szkoła Podstawowa nr 6 zajęła piąte miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za rok szkolny 2016/2017. Orzegowska podstawówka w swojej historii, może poszczycić się podobnym wynikiem, który osiągnęła dziewięć lat temu.

Na tak spektakularny sukces w sporcie szkolnym młodzi sportowcy pracowali przez cały rok. Jesienią sztafetowe biegi przełajowe, turniej gier i zabaw dla najmłodszych, szachy, tenis stołowy i piłka ręczna. Zimą badminton, pływanie i biegi łyżwiarskie. Z kolei na wiosnę koszykówka, siatkówka, piłka nożna, orientacja sportowa i czwórbój lekkoatletyczny.

Szkołę Podstawową nr 6 w zawodach sportu szkolnego w roku szkolnym 2016/2017 reprezentowało ponad sto dzieci, które były przygotowywane do startów przez nauczycieli wychowania fizycznego w czasie  zajęć pozalekcyjnych. Na osiąganie takich sukcesów ma również wpływ  infrastruktura sportowa w Orzegowie, która pozwala na uczestnictwo dzieci w różnych formach aktywności fizycznej.  W województwie śląskim jest ponad 1400 szkół podstawowych, tak więc piąte miejsce wydaje się być wynikiem doskonałym. Natomiast wśród gimnazjów ósme miejsce zajęło Gimnazjum Nr 9 z Rudy Śląskiej.


Komentarze