Szczypiornistki niepokonane

19-04-2018, 08:53 KS Zgoda Ruda Śląska

Piłkarki ręczne z Bielszowic nie poddają się. W niedzielę (15.04) pokonały wyżej notowaną w tabeli drużynę z Jarosławia 23:20 prowadząc do połowy 11:7. Był to 5 mecz z rzędu dziewczyn z Zgody bez porażki.  Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 6 minuty, dla drużyny z Jarosławia zdobyła ją Wiktoria Kostuch i było to jedyne prowadzenie gości w tym spotkaniu. Zgoda odpowiedziała od razu bramkami Dominiki Krzysteczko z skrzydła oraz z karnego Magdy Kuberek. Do 23 minuty spotkania wynik oscylował w okolicach remisu. „Zgoda” wychodziła na prowadzenie, jednak Jarosław ją doganiał. W międzyczasie w bramce Zgody świetnie radziła sobie Natalia Podsiedlik, broniąc między innymi dwa rzuty karne w odstępie minuty.

Końcówka I połowy to przewaga bielszowiczanek. Dzięki bramkom Oliwii Fraksztajn, Oli Jaroszewskiej, Kasi Wojcik, Sandry Pietrowskiej,  rudzianki odskoczyły na 4 bramki swoim rywalkom (11:7). W drugiej połowie od 45 min (17:11) „Zgoda” nie wykorzystała kilku okazji. Jarosław zdobywał bramkę za bramką i wypracowana przewaga gospodyń zaczęła maleć. W 50 minucie goście zmniejszyli stratę do 4 bramek (18:14), a w 55min do 3 bramek (20:17).  W 58min bramkę dla Zgody zdobyła Natalia Kita, a  w odpowiedzi Jarosław rzucił2 bramki i na tablicy pojawił się  wynik 22:20. W ostatnich sekundach spotkania bramkę dla Zgody zdobyła jednak Gabi Zelek i rudzianki wygrały mecz 23:20 !!!

Wyimek: Zgoda: Podsiedlik – Kuberek (4), Jaroszewska (4), Zelek (3), Ściuka (2), Zwierko (2), Fraksztajn (2), Dominika Krzysteczko (2), Pietrowska (2), Wojcik (1), Kita (1), Olszynka, Martyna Krzysteczko, Zawada.