Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Szczypiorniści w Serbii

30-08-2018, 08:11 SPR Grunwald Ruda Śląska

Młodzi szczypiorniści powrócili do Rudy Śląskiej. Ostatnim etapem przygotowań  zawodników SPR-u Grunwald Ruda Śląska do nowego sezonu był turniej w serbskim Smederevie, gdzie trzy młodzieżowe zespoły pojechały do Serbii, aby zmierzyć się w bardzo silnie obsadzonym turnieju z drużynami z całej Europy.

- Rudzcy zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z drużynami z Serbii, Macedonii, Słowenii, Grecji, Rumunii, Ukrainy, Litwy i Francji. Warto dodać, że halembska drużyna była jedyną polską na tym turnieju. Warto dodać, że Turniej Trofej Cup w Smederevie jest jednym z największych tego typu w Europie. W tym roku wzięło w nim udział 180 drużyn z 18 krajów - tłumaczył Łukasz Wodarski, prezes SPR-u Grunwald Ruda Śląska.

Najstarsza drużyna chłopców występowała w kategorii Boys 2001 (chociaż tylko jeden zawodnik był w tym wieku). Pomimo to podopieczni Adama Wodarskiego dzielnie spisywali się na parkiecie, ulegając w grupie jedynie późniejszym zwycięzcom ze Słowenii oraz gospodarzom, którzy zajęli drugie miejsce.  - Bardzo cenne okazało się zwycięstwo nad drużyną z Macedonii, z którą, jak się później okazało, rudzianie znów się spotkali w meczu o 5. miejsce. W tym pojedynku lepsi okazali się zawodnicy z Bałkanów i SPR Grunwald Ruda Śląska w tej kategorii ostatecznie zajął szóstą lokatę -  zaznaczył Łukasz Wodarski. - Drużyna trenerki Anny Samol występowała w kategorii Boys 2004, w której to wystartowało aż 21 zespołów. Chłopcy zaliczyli w grupie dwa zwycięstwa i dwie porażki i przyszło im grać o miejsca 9 do 13. W walce o miejsca najpierw pokonali drużynę z Ukrainy, by w spotkaniu o dziewiątą lokatę ulec takiej marce jak PSG A. Warto dodać, że w spotkaniu grupowym Grunwald pokonał druga drużynę ze stolicy Francji - dodał.

Najmłodsi szczypiorniści Grunwaldu występowali w kategorii Boys 2006, jednak trener Tymoteusz Milewski nie mógł zabrać do Serbii wszystkich swoich zawodników z powodu wakacji. Ostatecznie mimo ambitnej postawy chłopcy zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie, ale w meczu o miejsce 13 udało im się odnieść zwycięstwo,.

- Turniej w Serbii był niewątpliwie bardzo cennym doświadczeniem zarówno dla trenerów jak i samych zawodników. Trenerzy mogli przypatrzeć się, jak na Bałkanach uprawia się piłkę ręczną, natomiast dla zawodników była to sportowa rywalizacja połączona z fantastyczną przygodą wakacyjną. Oprócz rywalizacji był czas na wspólną zabawę podczas dyskoteki w pianie lub w kolorowej paradzie po mieście - podsumował prezes SPR-u Grunwald Ruda Śląska. - Włodarze klubu chcieliby bardzo serdecznie podziękować trenerom oraz rodzicom za umożliwienie rudzkiej młodzieży takiego wyjazdu. W trakcie takich turniejów rodzą się także znajomości między trenerami, które owocują kolejnymi europejskimi wyprawami. Zawodników Grunwaldu będzie można na pewno zobaczyć gdzieś w Europie podczas przyszłorocznych wakacji - dodał.


Komentarze