Szalona końcówka

09-11-2013, 23:25 Sandra Hajduk

Po dwóch tygodniach przerwy koszykarze Pogoni wrócili do rozgrywek trzecioligowych. W sobotę podejmowali oni przed własną publicznością MCKS Czeladź i chociaż zdołali sobie wypracować znaczną przewagę to duża liczba popełnianych błędów sprawiła, że ułatwili w końcówce szalony pościg gościom. Rudzianom udało się jednak dowieźć korzystny dla siebie rezultat do syreny kończącej pojedynek – ostatecznie wygrali 76:73.

Pogoń zaczęła ten mecz odrobinę ospale, przez co początek spotkania był dość wyrównany. Ostatecznie po pierwszej kwarcie rudzianie mieli tylko dwa punkty przewagi nad czeladzianami (19:17). Druga kwarta wyglądała w wykonaniu koszykarzy Pogoni lepiej. Dzięki udanym kontratakom schodzili oni na przerwę z dziesięciopunktową przewagą (43:33).

Po przerwie podopieczni Marcina Cyrana lepiej zagrali w obronie, co przekuło się na wynik – mieli na koncie o 20 punktów więcej niż goście. Ostatnia kwarta w wykonaniu rudzian wypadła jednak bardzo słabo. Dużo błędów, łatwe straty i zdobywanie punktów w zasadzie wyłącznie przez wykorzystanie rzutów osobistych sprawiło, że ta przewaga błyskawicznie malała. Goście jednak mieli zbyt mało czasu na to, by całkowicie odpracować straty a sygnał kończący spotkanie rozbrzmiał w momencie, gdy na tablicy wyników widniała trzypunktowa przewaga gospodarzy.

Pogoń Ruda Śląska – MCKS Czeladź 76:73
Pogoń Ruda Śląska: Jeleń 10, Modrzyński 3, Kuczera 4, Mol 8, Łapot 6, Sgodzaj 3, Bobrowski 1,Stankala 10, Goczok, Morawiec 5, Tomecki 14, Wilkin 12
Trener: Marcin Cyran