Szach mat

29-04-2013, 10:21 Agnieszka Pach

Zawodnicy RKS MAT Ruda Śląska w miniony weekend po raz kolejny brali udział w Turnieju Szachowym. Przez trzy dni na Bykowinie w ODK Country mierzyli się nie tylko między sobą, ale też z zawodnikami miast ościennych.

- Główna idea polega na tym, żeby nasi zawodnicy spotkali się ze swoimi rówieśnikami z innych miast. Ważne, że dzięki temu mogą również podwyższać swoje umiejętności i zdobyć kategorie szachowe – mówi Marian Twardoń, trener szachowy.

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 8 rund. Każda z nich trwała 2 godziny – po godzinie na każdego zawodnika. Ten limit czasowy pozwalał na zdobycie wyższej kategorii szachowej będącej przepustką do gry w lepszych turniejach.

- Lubię grać w szachy i osiągam sukcesy. Myślę, że dobrze mi idzie w tym turnieju, zobaczymy, może wygram – tak swoje szanse oceniał Piotr Namyślak, jeden z uczestników.

Piotr zajął pierwsze miejsce w kategorii wiekowej do lat 11 zdobywając 7 punktów. Podopieczni RKS MAT Sandra Orlik i Denis Matla zajęli w tej kategorii kolejno 4 i 5 miejsce. W kategorii do lat 14 pierwsze miejsce zajął Martin Rybka. Rudzka zawodniczka Anna Hampel zajęła 5 miejsce i awansowała do czwartej klasy szachowej. Najlepszym w klasyfikacji generalnej okazał się Maciej Pawłowski.

Jest to już 6 takie spotkanie. Imprezie patronowała prezydent Grażyna Dziedzic, a współorganizatorem była Rudzka Spółdzielnia Mieszkaniowa.