Świetne rozpoczęcie sezonu pływaków UKP

13-10-2017, 09:47 UKP Ruda Śląska

Ostatniego września młodzi zawodnicy klubu UKP Ruda Śląska dzielnie walczyli podczas startów w Siemianowicach Śląskich. Dziewiętnastokrotnie poprawiali swoje życiowe rekordy, czterokrotnie plasowali się w pierwszej dziesiątce (Emilia Kroker, Małgorzata Mosór, dwukrotnie Wiktor Staniszewski) i pełni nadziei na sukcesy w kolejnych startach rozpoczęli sezon pływacki. Zaledwie kilka dni później, 4 października podczas pierwszej edycji Ligi Klubów Śląskich rocznika 2005 Bartosz Staniszewski dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium wygrywając na dystansie 200m stylem dowolnym oraz 100m stylem zmiennym. Pozostali zawodnicy świetnie pływali i podczas startów padło dziewięć życiowych rekordów. Dwa dni później, 6 października podczas pierwszej edycji Ligi Klubów Śląskich roczników 2004 i starszych miejsce na podium wywalczyła Klara Surmiak zajmując trzecie miejsce podczas startu 200m stylem klasycznym. Pozostali zawodnicy również pokazali świetną formę osiemnaście razy poprawiając życiowe rekordy, cztery razy plasując się w pierwszej dziesiątce (Dawid Czerczak, Tymoteusz Kłoska, Klara Surmiak) a sztafeta chłopców rocznika 2004  zajęła ósme miejsce. Kolejny dzień należał do nie mniej emocjonujących. 7 października odbył się VI Międzynarodowy Miting Pływacki w Tarnowskich Górach, na którym zawodnicy UKP Ruda Śląska wywalczyli łącznie osiem medali a zawodnicy czterdzieści dwa razy poprawiali swoje rekordy życiowe wielokrotnie plasując się w pierwszej dziesiątce. Sztafeta mieszana w składzie: Dominika Kubecka, Klara Surmiak, Bartosz Staniszewski i Dawid Czerczak zdobyła brązowy medal na dystansie 4x50m stylem zmiennym. Brązowe medale zdobyli Klara Surmiak (100m stylem klasycznym) oraz Dawid Smolorz (50m stylem dowolnym). Bardzo dobrą formę potwierdził Bartosz Staniszewski zdobywając dwa srebrne medale (50m stylem grzbietowym oraz 50m stylem dowolnym) oraz 3 złote medale (100m stylem zmiennym, 100m stylem grzbietowym oraz 100m stylem dowolnym). Do tego dołożył zwycięstwo w Super Finale, gdzie rywalizacja polegała na pojedynku zawodników którzy uzyskali najlepsze rezultaty punktowe wg FINA na dystansach 50 m. Na koniec swoje sukcesy zwieńczył tytułem Najlepszego Zawodnika Mitingu w kategorii 12 lat i młodsi.