Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Sukcesy rudzian w MTB

18-09-2012, 10:51 Sandra Hajduk

W niedzielę 16 września w Dąbrowie Górniczej odbyły się Mistrzostwa Polski w Maratonach MTB, których organizatorem był Czesław Lang. O tytuły Mistrzów Polski rywalizowano na trzech dystansach: Mini-40 km, Medio-74 km i Grand Fondo-108 km, w kilkunastu kategoriach wiekowych.

Na starcie tych zawodów stanęło prawie 800 kolarzy MTB, w tym czołówka kolarzy z licencjami PZKol, m.in. Aleksandra Dawidowicz, Anna Szafraniec, Dariusz Batek, Andrzej Kajzer czy Wojciech Halejak, a także wielu liczących się kolarzy amatorów z całego kraju.

Bardzo dobrze w tej stawce "górali" zaprezentowali się zawodnicy rudzkiego teamu "TIGRIS-ALVA 1". Na dystansie Medio w kategorii M4 (40-49 l.) Wicemistrzem został Dariusz Ostrowski, Andrzej Kasprzyk był trzeci, a Marek Kamiński ósmy. Natomiast na dystansie Mini w kat. M5 (50-59 lat) tytuł Mistrza Polski wywalczył Zbigniew Domżalski, a Wicemistrzem został Adam Malurdy. Dobrze 40 km pojechali także Henryk Kajzer i Piotr Losa, którzy uplasowali się na początku drugiej dziesiątki w swoich kategoriach. Z dystansem Grand Fondo zmierzył się Andrzej Kandziora.


Komentarze