Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Sukcesy pływaków w Gliwicach

10-11-2020, 13:32 Agnieszka Lewko

Pływacy z Rudy Śląskiej dobrze spisali się na Mistrzostwach Śląska 10-latków w Gliwicach. Na 2.miejscu uplasowała się Antonina Kuśnierz, która reprezentowała klub UKP Ruda Śląska na 100m stylem dowolnym. Dobrą formą popisali się także zawodnicy kochłowickiej Manty.

Zawodnicy z rocznika 2010 zapoczątkowali starty Manty w najważniejszych zawodach okręgu w tym sezonie. Był to ich pierwszy start w Mistrzostwach Śląska. Dobrze wypadły występy sztafetowe. Chłopcy dwukrotnie stawali na drugim stopniu podium. Zawodnicy w składzie Paweł Hemlecki, Dominik Krząkała Artur Joszko, Filip Paprotny najpierw zostali wicemistrzami Śląska na 4x50 metrów stylem dowolnym, a następnie powtórzyli ten sukces w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym. 

Filip Paprotny w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym zajął miejsce tuż za podium, ale nie dał za wygraną i w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym zdobył brązowy medal. Filip jeszcze dwukrotnie plasował się w pierwszej dziesiątce.

Wysokie miejsca w pierwszej dziesiątce zawodów zajmowali też: Dominik Krząkała (5 na 50 motylkowym, 7 na 100 zmiennym, 7 na 50 klasycznym), Artur Joszko (6 na 100 grzbietowym, 8 na 50 grzbiet, 9 na 50 dowolnym, 10 na 100 dowolnym), Paulina Kozubowska(6 na 50 motylkowym).

Pozostali zawodnicy Lena i Laura Ogińskie, Alicja Kloza, Eliza Kisiel, Julia Sosna, Wiktoria Bogdańska, Alicja Słowińska Wojtek Bochomulski i Bartosz Lenart  pobijali rekordy życiowe i kończyli każdą konkurencję zgodnie z przepisami.


Komentarze