Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Sukcesy łuczników!

02-10-2012, 14:54 Sandra Hajduk

Przełom września i października to czas, w którym tradycyjnie dobiegają końca zawody letniego sezonu łuczniczego na tzw. torach otwartych. Po raz kolejny bardzo udanie strzelali zawodnicy UKS „GROT Ruda Śląska. 27-go września trójka zawodników w składzie: Bartek Rymarz, Mateusz Porębski i Szymon Porębski wystartowała w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Makroregionalnych Województw Śląskiego i Opolskiego rozegranych na torach łuczniczych klubu sportowego „Łucznik” w Żywcu. Zawody, w których wzięło udział ponad 100 zawodniczek i zawodników zakończyły się bardzo dobrze dla reprezentantów klubu sportowego UKS „GROT”. Mateusz Porębski po bardzo wyrównanej walce zdobył tytuł I-go V-ce Mistrza Makroregionu Śląsko-Opolskiego Młodzików, a jego brat bliźniak Szymon zakończył mistrzostwa na 3 stopniu podium, ulegając minimalną różnicą punktów. Warto jeszcze dodać, że Mateusz dzięki celnym strzałom zdobył na tych zawodach tzw. „mały” złoty medal za wynik na odległości 20m. Bartek Rymarz zajął w końcowej klasyfikacji wysokie 8 miejsce.

Bezpośrednio z mistrzostw cała trójka udała się do Ścinawki Średniej (woj. dolnośląskie) na Ogólnopolski Turniej Łuczniczy o Puchar Gór Stołowych, który został rozegrany w sobotę, 29-go września. W gronie ok. 100 zawodniczek i zawodników nasi przedstawiciele w kategorii „Młodzik” niemalże „pozamiatali” całe zawody. Tym razem bracia zamienili się miejscami. Wygrał Szymon Porębski pobijając swoje rekordy życiowe na obu odległościach (40m i 20m). Na 2-gie miejsce podium wskoczył Mateusz Porębski, który również pobił swój dotychczasowy rekord życiowy na odległości 40m. Obaj zakończyli zawody z dość pokaźną przewagą nad zawodnikami sklasyfikowanymi na miejscach kolejnych. Bartłomiej Rymarz strzelał na miarę swoich aktualnych możliwości i uplasował się w końcowej klasyfikacji turnieju na miejscu 10.

W tym samym czasie w Teresinie (woj. Mazowieckie) odbyła się finałowa V Runda Pucharu Polski seniorów i juniorów w łucznictwie. W poprzednich 4-ch rundach zawodów rozgrywanych kolejno w: Żywcu, Kielcach, Krakowie, Głuchołazach do udziału w finale zakwalifikowano najlepszych124 zawodniczek i zawodników. Dzięki udanym występom w poprzednich rundach Pucharu kwalifikacje do startu w finale uzyskali zawodnicy UKS „GROT” Ruda Śląska: Agata Wylężek w kategorii „Łuk olimpijski – juniorka” oraz Adam Ścibski w kategorii „Łuk olimpijski – senior.” Ostatecznie Agata ukończyła zawody w Teresinie na 14 pozycji, a klasyfikację końcową Pucharu Polski na wysokim 8 miejscu. Natomiast Adam startował na miarę swoich aktualnych możliwości i zakończył zawody na 29 miejscu.

 


Komentarze


14-04-2015, 11:47
dw napisał(a):

szym!!! szymek !!!

14-04-2015, 11:46
SuperMarcin napisał(a):

bravo Szymek