Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Sukcesy "Grotowców"

10-09-2013, 10:01 Sandra Hajduk

MATEUSZ PORĘBSKI - INDYWIDUALNYM V-CE MISTRZEM POLSKI !

 

ZESPÓŁ UKS-u "GROT" RUDA ŚLĄSKA W SKŁADZIE: MATEUSZ PORĘBSKI, SZYMON PORĘBSKI, PAWEŁ WICHARY - DRUŻYNOWYM V-CE MISTRZEM POLSKI!

 

W miniony weekend przy pięknej, słonecznej pogodzie oraz w malowniczej scenerii górzystych terenów Ludwikowic Kłodzkich rozegrano kolejne Mistrzostwa Polski Młodzików na torach otwartych. Udział w zawodach wzięło blisko 250 młodych adeptów łucznictwa, wśród których nie mogło zabraknąć reprezentacji UKS "GROT" w składzie: Justyna Wyciślik, Bartłomiej Rymarz - kategoria "Młodzik" oraz Paweł Wichary, Mateusz Porębski i Szymon Porębski - kategoria "Młodzik Starszy". Na tle wszystkich startujących zawodników nasi reprezentanci zaliczyli wyśmienity występ, zajmując czołowe lokaty lub wręcz dominując w swoich kategoriach wiekowych. W ostatecznej klasyfikacji Mistrzostw Polski zajęli:

 

Kategoria "Młodzik Starszy" (57 zawodników):
Mateusz Porębski - po emocjonującej do samego końca walce zajął drugie miejsce, sięgając po tytuł indywidualnego V-ce Mistrza Polski w Łucznictwie na rok 2013!

Szymon Porębski - po równie wyrównanej i pełnej emocji rywalizacji, musiał zadowolić się najbardziej nielubianym przez sportowców, jednak świetnym czwartym miejscem w ostatecznej klasyfikacji,

Paweł Wichary - debiutant i najmniej doświadczony z całej naszej reprezentacji - 43 pozycja w ostatecznej klasyfikacji.

Suma punktów zdobytych przez w/w trójkę podczas trwania dwudniowej rywalizacji pozwoliła naszym reprezentantom cieszyć się z zajęcia drugiego miejsca w ostatecznej klasyfikacji zespołowej, czyli sięgnięcia po tytuł drużynowych V-ce Mistrzów Polski na rok 2013!

 

Kategoria "Młodzik" (78 zawodników):

Bartłomiej Rymarz - dzięki skutecznej obronie swojej pozycji wywalczonej po pierwszym dniu zawodów, uplasował się ostatecznie na bardzo dobrym piątym miejscu w klasyfikacji Mistrzostw Polski.

 

Kategoria "Młodziczka" (64 zawodniczek):

Justyna Wyciślik - w silnej i niesłychanie wyrównanej stawce startujących zawodniczek zajęła ostatecznie 30 miejsce w klasyfikacji. Należy dodać, iż mikst UKS "GROT" (drużyna mieszana) w składzie: Justyna Wyciślik i Bartłomiej Rymarz został ostatecznie sklasyfikowany na wysokiej szóstej pozycji.

 

Dzięki udanemu startowi w Mistrzostwach Polski, wszyscy nasi reprezentanci potwierdzili wysoką formę i dyspozycję strzelecką, a podczas trwania dwudniowej rywalizacji systematycznie poprawiali swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

 

GRATULUJEMY!

 

Źródłu: UKS "Grot"


Komentarze