Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Sukces młodego piłkarza

14-01-2019, 14:14 Agnieszka Lewko

Jakub Kamiński z Rudy Śląskiej został włączony przez trenera Adama Nawałkę do pierwszego zespołu Lecha Poznań. Co więcej, szesnastoletni piłkarz został zgłoszony do rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Pomocnik wystąpi z numerem 38.

- To, że zostałem zaproszony na treningi pierwszej drużyny było dla mnie dużym zaskoczeniem, a przy okazji wielkim wyróżnieniem za moją pracę w akademii – zaznacza Jakub Kamiński. - Przejście z juniorskiego grania na piłkę seniorską jest ciężkie i czeka mnie jeszcze dużo pracy, ale mimo tego bardzo się cieszę, że to stało się tak szybko i się układa. Teraz wszystko zależy od mnie. Zobaczymy co czas przyniesie na razie skupiam się tylko na graniu w Lechu Poznań. Jednak chciałbym kiedyś zagrać w dorosłej reprezentacji Polski – dodał młody piłkarz. 

Jakub Kamiński urodził się w czerwcu 2002 roku w Rudzie Śląskiej - Orzegowie. Skrzydłowy związany jest z Lechem od trzech lat, wcześniej trenował w Szombierkach Bytom. Regularnie występuje w Centralnej Lidze Juniorów, jest również powoływany do reprezentacji Polski U-16 i U-17. To dynamiczny, utalentowany skrzydłowy. Od wiosny 2017 roku występował w juniorach młodszych Kolejorza, z którymi zdobył mistrzostwo Polski. Kilka miesięcy później został zaproszony na treningi do juniorów starszych, w których kadrze jest od wiosny 2018 roku. W obecnych rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Kamiński rozegrał 12 meczów, w których zdobył 6 bramek i dołożył 2 asysty. W zeszłym roku najpierw podpisał trzyletni kontrakt z Lechem Poznań, a następnie został włączony przez trenera Adama Nawałkę do kadry pierwszego zespołu i zgłoszony do rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Wkrótce wraz z kadrą Lecha Poznań rudzianin wyleci na zimowe zgrupowanie do tureckiego Belek, gdzie od 19 stycznia do 1 lutego, pod okiem trenera Adama Nawałki, będzie przygotowywał się do sezonu wiosennego.


Komentarze