Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Sukces górnika na ringu

27-06-2017, 12:45 Polska Grupa Górnicza

Robert Talarek bokser i jednocześnie elektromonter z ruchu Bielszowice KWK RUDA w efektywnym stylu pokonał na gali Polsat Boxing Night w trójmiejskiej Ergo Arenie Norberta Dąbrowskiego. Pięściarz z KWK RUDA zdominował rywala, posłał na deski w siódmej rundzie i pewnie zgarnął triumf na punkty. Zdaniem ekspertów pojedynek był fantastycznym spektaklem i prawdziwą wojną na ringu.

Brać górnicza to jest to! - powiedział jeszcze w ringu po wygranej walce Robert Talarek. Walka Talarka otworzyła sobotnią galę bokserską gdzie w ringu stanął m.in Tomasz Adamek.

- Poświęciłem mnóstwo czasu na treningi siły i wytrzymałości. I właśnie w tym starciu miażdżyłem tą siłą. Jeżeli przełamiesz przeciwnika siłą, to nie ma przebacz - powiedział Robert Talarek po zakończeniu walki. Bokser nie sparował przed walką, tak to  tłumaczył dziennikarzom -  Ciężko pracuję w kopalni. Gdybym do tego miał jeszcze dodatkowo sparować, to przed taką walką byłbym "zajechany" na maksa. Odpuściłem sparingi kosztem ćwiczeń na tarczy. To pozwoliło mi zacząć dobrze pracować na nogach - dodał. 

Robert Talarek jest elektromonterem, pracuje pod ziemią  w oddziale MED1-B ruchu Bielszowice KWK Ruda.  Pod koniec ubiegłego roku sięgnął po regionalny pas federacji IBF. Prasa branżowa pisała o nim : „Robert Talarek coraz bardziej zasługuje na miano największej pozytywnej niespodzianki w polskim boksie w tym roku”.  Zajmuje 40 pozycję w światowym rankingu w swojej kategorii wagowej. Nasz pracownik przy każdej okazji podkreśla wykonywany przez siebie zawód, co stanowi to dla niego powód do dumy.


Komentarze