Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Historyczny sukces klubu Bushido

06-05-2018, 15:44 Agnieszka Lewko

Wielkim sukcesem może pochwalić się Rudzki Klubu Sportów i Sztuk Walki BUSHIDO na Mistrzostwach Świata Kempo w Budapeszcie, w których zmierzyło się około 800 zawodników z kilkudziesięciu kontynentów z całego świata. Reprezentacja Polski zdobyła 23 medale, z czego aż 16 krążków wywalczyli reprezentanci rudzkiego klubu. Dwa srebrne medale i 2 tytuły wicemistrza świata zdobył walczący trener Kadry Polski i jednocześnie trener rudzkiego klubu Rafał Burdzik. Z kolei złoto i tytuł Mistrza Świata zdobył kolejny trener kadry i rudzkiego klubu Marcin Pistelok. Następnie aż 5 medali przywiózł z Mistrzostw Dawid Kołodziej, 4 medale zdobyła Ewelina Pszczółkowska i także 4 krążki wywalczył Dawid Augustyniak. Wszyscy medaliści reprezentują barwy Rudzkiego Klubu Sportów i Sztuk Walki BUSHIDO z Rudy Śląskiej. Dobrym występem mogą pochwalić się także pozostali rudzianie: Anna Dziuba i Dawid Nowok, którzy bardzo dobrze pokazali się w konkurencji Self Defence Combat (walka z elementami samoobrony).

- Reprezentacja Polski Kempo pierwszy raz uczestniczyła w Mistrzostwach Świata Federacji IKF. Jechaliśmy tam przede wszystkim zaprezentować,  jak ćwiczymy Kempo w Polsce, w szkole Kempo Tai Jutsu naszego Mistrza Ryszarda Jóźwiaka, a także po naukę. Dlatego nawet w najśmielszych marzeniach nie zakładaliśmy wielkich zdobyczy medalowych - komentował Rafał Burdzik, trener klubu. -  Tym bardziej cieszy tak ogromny sukces Reprezentacji Polski i jeszcze do tego taki wielki wkład w ten sukces rudzkich wojowników Kempo. Ciężka praca, konsekwencja i pasja, które od zawsze cechowały nasz klub zaowocowały aż szesnastoma medalami. Dzięki temu rudzkie Kempo już na zawsze zaznaczyło na mapie świata swoją obecność zaś potwierdzeniem uznania w oczach zawodników z całego świata jest liczba złożonych gratulacji oraz wyrazów uznania przez bardzo wielu zawodników z całego świata - podsumował  Rafał Burdzik.

Warto dodać, że Rudzki Klub Kempo Tai Jutsu (RKSiSW BUSHIDO) powstał w 1999 roku i nieprzerwanie prowadzi treningi Kempo w Szkole Podstawowej nr 18 w Kochłowicach przy ul. Łukasiewicza 7. Każdy i zawsze może dołączyć do klubu i spróbować swoich sił na treningach we wtorki i czwartki od godz. 18:00.

Foto: Dawid Nowok


Komentarze


06-05-2018, 21:59
Petr napisał(a):

BRAWO!! znam ten klub, ale to było lata temu. Już wtedy widać było pasję wśród trenerów i prawdziwego ducha walki - tym bardziej gratuluję i polecam!