Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Strzelali w Kochłowicach

28-09-2023, 08:51 Dawid Kosmalski

17 września w Kochłowicach odbył się Puchar Śląska w łucznictwie pod patronatem prezydenta Rudy Śląskiej, Michała Pierończyka. W turnieju wzięło udział osiem polskich drużyn oraz jedna z Czech - Lukostrelba Ostrawa.

Na kochłowickich torach nie zabrakło sportowej rywalizacji w kilku kategoriach wiekowych. W I kroku w kategorii chłopców zwyciężył Kacper Wróbel przed Erykiem Franoszem i Bartoszem Aniśko (wszyscy UKS Grot), a wśród dziewczyn pierwsza była Katarzyna Szczygieł (UKS Grot), przed Hanną Trzeją (MLKS Czarna Strzała Bytom) i Alicją Marciniak (UKS Grot).

W kategorii dzieci starszych (chłopcy) wygrał Jan Markefka (LKS Tempo Stolarzowice) przed Jakubem Komorem (Piast Nowa Ruda) i Mateuszem Fatygą (LKS Tempo). W rywalizacji dziewczyn natomiast wygrała Zofia Markefka (LKS Tempo) przed Zofią Brzuchałą (MLKS Czarna Strzała) i Hanną Kucharczyk (UKS Grot).

W młodzikach najlepszy okazał się Franciszek Kędzla (LKS Tempo), za którym uplasowali się Krzysztof Kula i Dawid Hadryś (obaj UKS Grot). W najbardziej obstawionej kategorii młodziczek (wystartowało 20 zawodniczek) wygrała Anna Dziadosz (UKS Victoria Ścinawka Średnia) przed Julią Mazurczak (Stella Kielce) i Kają Bujak z UKS-u Grot. Rywalizowano także w juniorach młodszych: tu wygrał Sambor Murawski (UKS Grot), który pokonał Pawła Machka (Piast Nowa Ruda) i Dastina Szefera (LKS Tempo). W juniorkach młodszych natomiast wygrała Magdalena Górska (UKS Grot) przed Hanną Markefką i Elizą Jaworską (obie LKS Tempo).

W klasyfikacji medalowej zwyciężyli gospodarze - UKS Grot z czterema złotymi, dwoma srebrnymi i pięcioma brązowymi medalami. Drugie miejsce przypadło w udziale LKS-owi Tempo Stolarzowice (siedem krążków, w tym trzy złote), a trzecie drużynie MLKS Czarna Strzała Bytom.


Komentarze