Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Start sezonu tuż tuż

26-07-2022, 13:52 Dawid Kosmalski

Podokręg katowicki Śląskiego Związku Piłki Nożnej opublikował komplet terminarzy klasy okręgowej oraz A klasy, a także Pucharu Polski. Rudzkie drużyny rozpoczną rywalizację już w najbliższy weekend.

W katowickiej A klasie w tym sezonie po spadku Grunwaldu wystąpi aż pięć rudzkich zespołów. Już w pierwszej kolejce będziemy mogli emocjonować się derbami miasta, gdyż w weekend 20-21.08 Wawel Wirek podejmie u siebie Uranię, którą w tym sezonie będzie prowadził Marcin Molek. Ponadto w pierwszej kolejce Gwiazda (już z nowym trenerem Dariuszem Kotem) zagra u siebie z Józefką Chorzów, a Grunwald z Naprzodem Lipiny. Wyjazd natomiast zaliczy Jastrząb, który spotka się z UKS-em Ruch Chorzów. Drużynę z Bielszowic w tym sezonie poprowadzi Janusz Kluge.

Na boiska wkrótce wybiegną także piłkarze grający w klasie okręgowej. Nasz jedyny zespół na tym szczeblu, Slavia Ruda Śląska, zainauguruje rozgrywki podobnie jak przed rokiem starciem z rezerwami GKS-u Katowice (13 sierpnia). Tym razem jednak oba zespoły spotkają się w Katowicach. W poprzednim sezonie Slavia wygrała z katowiczanami u siebie 2:1 oraz przegrała na wyjeździe aż 0:9. Ponadto oba zespoły spotkały się w finale Pucharu Polski podokręgu Katowice. Wówczas lepszy okazał się GKS. Slavia pierwsze spotkanie na stadionie przy ulicy Ernesta Pohla zagra z RKS-em Grodziec 20.08 o godz. 11. Będzie to jednocześnie okazja na rewanż, gdyż RKS pokonał Slavię 2:1 w ostatniej kolejce minionego sezonu.

Nim jednak wrócą ligowe zmagania, rudzkie zespoły wystartują w Pucharze Polski podokręgu Katowice. Do rozgrywek zgłosiły się cztery nasze drużyny, a ich mecze wstępnie zaplanowano na weekend 30-31.07. Jastrząb Bielszowice podejmie Wawel Wirek, a Slavia Siemianowiczankę Siemianowice Śląskie. Wolny los przypadł natomiast Grunwaldowi, który w weekend 6-7.08 zagra w kolejnej rundzie ze zwycięzcą pary UKS Ruch Chorzów – Pogoń Imielin.


Komentarze