SRS Gwiazda brązowym medalistą Mistrzostw Polski!

02-03-2022, 09:22 Dawid Kosmalski

W dniach 25-27.02 w Bochni odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski U19, w którym wzięło udział 16 drużyn. Broniąca tytułu Gwiazda Ruda Śląska zajęła w nim 3. miejsce!

Zespoły podzielono na cztery grupy. Gwiazda w tej fazie zmierzyła się najpierw z Sośnicą Gliwice. Śląskie derby zakończyły się zwycięstwem rudzian 3:1. Kolejnym rywalem w grupie był Constract Lubawa – tu remis 2:2 należy uznać za sukces, ponieważ drużyna z województwa warmińskomazurskiego wygrywała już 2:0. Do awansu Gwiazda potrzebowała zwycięstwa z Red Dragons Pniewy. Po golu Jakuba Cwajny SRS wygrało 1:0, a tym samym grupę.

W ćwierćfinale Gwiazda zmierzyła się z gospodarzami turnieju, BSF-em Bochnia. W tym bardzo wyrównanym spotkaniu gole padały dopiero w samej końcówce. Najpierw z przedłużonego rzutu karnego w 11. minucie i 17. sekundzie bramkę zdobył Dominik Środa, a gospodarze bramkę wyrównującą strzelili na 10 sekund przed końcem meczu (w futsalu do lat 19 gra się 2x12 minut). Remis oznaczał rzuty karne, w których w dramatycznych okolicznościach zwyciężyła Gwiazda. Bohaterem został bramkarz Paweł Mieszczanin, który wybronił i sam skutecznie wykonał karnego. W 1/2 finału na Gwiazdę czekał Junior Hurtap Łęczyca. Tym razem również bramki padały w drugiej połowie. Najpierw na dwubramkowe prowadzenie wyszli młodzi futsaliści Łęczycy, ale Gwiazda znów pokazała, że gra do końca i wyrównała stan meczu na 15 sekund przed końcem spotkania. W karnych jednak lepsi byli zawodnicy Juniora i to oni zagrali w wielkim finale.

Rudzianom pozostał mecz o brązowy medal z Constractem Lubawa. Identycznie jak w grupie, tak i w tym spotkaniu padł remis (1:1), a w rzutach karnych m.in. dzięki interwencjom Pawła Mieszczanina Gwiazda wygrała 5:4 i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski. Zwycięzcą turnieju w Bochni została drużyna Rekordu Bielsko-Biała, która wygrała po drodze wszystkie spotkania i zdobyła aż 28 goli.

W drużynie Gwiazdy grali: Paweł Mieszczanin, Bartosz Wróblewski – Oliwier Plonka, Dominik Środa, Kamil Powała, Paweł Grzywaczewski, Dominik Chromik, Jakub Cwajna, Bartosz Rosół, Bartosz Chleboś, Kevin Michalik, Marcin Wojciuch. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu w Bochni był Dominik Środa z czterema trafieniami.