Srebro i brąz zapaśników

03-06-2013, 17:08 Sandra Hajduk

Od 31 maja do 1 czerwca w Osielsku w województwie kujawsko-pomorskim rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. W zawodach wzięła udział siedmioosobowa ekipa ZKS "SLAVIA" Ruda Śląska. Z siódemki rudzian najlepiej zaprezentowali się Grzegorz Łabus 55 kg i Robert Strzałka 74 kg.

Grzegorz Łabus w pierwszym pojedynku pokonał Litwina Andriusa Zekasa, w półfinale kolegę klubowego Dominika Frąckowiaka, a w walce finałowej, po niezwykle dramatycznym pojedynku, nieznacznie uległ zawodnikowi LKS SUPLES Kraśnik Tomaszowi Ogonowskiemu. Ostatecznie zdobył on srebrny medal.

Robert Strzałka już w pierwszym pojedynku spotkał się z aktualnym Mistrzem Polski Juniorów Rafałem Palińskim z Mazowsza Teresin. Zawodnik z Teresina postawił bardzo trudne warunki rudzianinowi i po pierwszej rundzie prowadził 6:0. W drugiej rundzie zawodnik Slavii pokazał wielkie serce do walki, determinację i bardzo dobre przygotowanie kondycyjne, co efekcie dało mu zwycięstwo w całym pojedynku 13:8. W drugiej walce Robert Strzałka pokonał przez położenie na łopatki zawodnika z Kołobrzegu Ryszarda Machmudowa, ale w pojedynku półfinałowym uległ późniejszemu triumfatorowi Andreyovi Puriknovowi z Rosji. Walka o brązowy medal z reprezentantem Niemiec Normanem Machmudowem była niezwykle zacięta i wyrównana, ale co najważniejsze zwycięska dla reprezentanta Slavii, który zdobył tym samym brązowy medal.

Piąte miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów zajęli Dominik Frąckowiak 55 kg i Aleksander Wojtachnio 84 kg.

Dzięki bardzo dobremu występowi w Osielsku nasz zawodnik Robert Strzałka zakwalifikował się do Reprezentacji Polski i będzie reprezentował barwy naszego kraju podczas Mistrzostw Europy, które odbędą się na początku lipca w Skopje w Macedonii.

Źródło: ZKS SLAVIA Ruda Śląska