Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Srebrne szczypiornistki

27-05-2021, 11:18 SPR Grunwald Ruda Śląska

Ze srebrnymi medalami, okazałym pucharem i nagrodami indywidualnymi wróciły do Rudy Śląskiej po trzech dniach trudnej rywalizacji szczypiornistki SPR-u Grunwald. Piłkarki ręczne wzięły udział w mocno obsadzonym turnieju ogólnopolskim w Świdnicy w kategorii 2008/2009.

W pierwszym dniu turnieju rudzianki pokonały drużynę z UKS Jedynka Dzierżoniów (23:12) oraz uległy jedną bramką (12:13) Bukovii Buk I. Jak się później okazało właśnie ta jednobramkowa porażka przy równej liczbie punktów zadecydowała o tym, że Bukovia Buk I zwyciężyła w całym turnieju, a Grunwald uplasował się na drugim miejscu w stawce dziesięciu drużyn.

W sobotę SPR Grunwald Ruda Śląska pokonał kolejno zespoły Włókniarza Mirsk, UKS Chrobry Żórawina, UKS Pantery Dopiewo i na koniec zaprzyjaźnione Muksiarki, czyli MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice.

Ostatniego dnia rywalizacji zespół Grunwaldu rozegrał tylko jedno spotkanie z gospodyniami APR wygrywając 15:11.

Rudzianki zgarnęły także kilka nagród indywidualnych. Najlepszą bramkarką okazała się Amelia Brylewska, która w trudnych momentach dla drużyny także wykonywała rzuty karne i łącznie zdobyła 6 bramek w turnieju. Do najlepszej siódemki turnieju w roczniku 2008 wybrane zostały Maria Jarek oraz Sara Konieczny, natomiast w roczniku 2009 Hanna Namysło. Najmłodszą zawodniczką turnieju została wybrana Marysia Wodarska, która rywalizowała dzielnie ze starszymi koleżankami.


Komentarze