Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

SPORTOWIEC ROKU

07-12-2011, 18:57 Tadeusz Piątkowski

XIX Plebiscyt „Wiadomości Rudzkich” na Sportowca i Trenera Roku

Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych

Redakcyjna „Komisja Plebiscytowa” w składzie: Tadeusz Piątkowski – „WR”, Robert Dłucik – „WR” oraz Andrzej Trzciński - Naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej UM, ustaliła regulamin XIX Plebiscytu „Wiadomości Rudzkich” na Sportowca i Trenera Roku. Regulamin tegorocznej edycji podobny jest do tych z ostatnich lat, tzn. wybierać będziemy sportowca i trenera roku 2011, a uczynią to prezesi klubów, które zgłosiły kandydatów do nominacji oraz najpopularniejszego sportowca roku, którego wybiorą Czytelnicy „Wiadomości Rudzkich”. Kandydatury na trenerów i sportowców zgłosili przedstawiciele rudzkich klubów sportowych, które przysłały swoje typy na sportowca i trenera roku 2011, kierując się ustalonymi kryteriami: kandydat powinien reprezentować klub z Rudy Śląskiej w kategorii seniorów (można zgłosić juniora, pod warunkiem, że osiągnął sukcesy w kategorii seniorów), lub juniorów, którzy reprezentują barwy narodowe albo są medalistami mistrzostw Polski w tej kategorii, w dyscyplinach mających swoje „związki” i rozgrywki ligowe. W przypadku sportów indywidualnych, kandydat powinien mieć osiągnięcia w mistrzostwach Polski organizowanych przez właściwy związek, np. Polski Związek Lekkiej Atletyki, czy Polski Związek Zapaśniczy itp. W przypadku gier zespołowych, każdemu klubowi w jednej dyscyplinie przypada jedna kandydatura. W przypadku trenera trzeba było podać dyscyplinę sportu oraz osiągnięcia jego podopiecznych. Na nasz apel odpowiedziało 16 klubów i ich przedstawiciele otrzymają nominacje do tegorocznego „Plebiscytu”. Nie wszyscy, gdyż w dwóch przypadkach „Komisja Plebiscytowa” stwierdziła, iż kandydaci nie spełniają regulaminowych wymogów. Pozostałe kandydatury zostały zatwierdzone. Kandydatami (według alfabetu) na Sportowca Roku 2011 są:

 

 

 

1. Mariusz Baran

Piłkarz Uranii. Wychowanek klubu, podpora defensywy Uranii, kapitan drużyny (chcąc oddać głos na Mariusza Barana, wyślij SMS-a na numer 71100 o treści wiad.1 Koszt SMS-a 1 zł. + VAT. 1,23 brutto)

 

 

 

2. Michał Brzozowski

Piłkarz Grunwaldu. Bramkostrzelny pomocnik, lider strzelców w rundzie jesiennej grupy I czwartej ligi, zwycięzca sekcyjnego plebiscytu Grunwaldu. (chcąc oddać głos na Michała Brzozowskiego, wyślij SMS-a na numer 71100 o treści wiad.2 Koszt SMS-a 1 zł. + VAT. 1,23 brutto)

 

 

 

3. Kamil Gołkowski

Lekkoatleta TL Pogoń. Halowy Mistrz Polski juniorów w biegu na 800m, mistrz Polski juniorów w biegu na 800m. reprezentant Polski (chcąc oddać głos na Kamila Gołkowskiego, wyślij SMS-a na numer 71100 o treści wiad.3 Koszt SMS-a 1 zł. + VAT. 1,23 brutto)

 

 

 

4. Agnieszka Goniwiecha

Siatkarka KPKS-u. Kapitan zespołu III Ligi, zawodniczka która stanowi o sile zespołu zarówno w przyjęciu jak i ataku, czego dowodem jest stuprocentowa obecność w pierwszej szóstce w zeszłym jak i w obecnym sezonie ligowym. Chcąc oddać głos na Agnieszkę Goniwiechę, wyślij SMS-a na numer 71100 o treści wiad.4 Koszt SMS-a 1 zł. + VAT. 1,23 brutto)

 

 

 

5. Adrian Hajduk

Zapaśnik ZKS Slavia. Wychowanek ZKS "Slavia" Ruda Śląska. W roku 2011 po raz czwarty z rzędu wywalczył tytuł Mistrza Polski Seniorów w
zapasach w stylu wolnym w kategorii do 55 kg.
Jest wielokrotnym reprezentantem Polski, uczestnikiem Mistrzostw Świata i Europy. W przyszłym roku stanie przed szansą wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska w Londynie (chcąc oddać głos na Adriana Hajduka, wyślij SMS-a na numer 71100 o treści wiad.5 Koszt SMS-a 1 zł. + VAT. 1,23 brutto)

 

 

 

6. Dawid Hajnc

Piłkarz halowy Gwiazdy. Wychowanek klubu, który po występach w innym zespole (Clearex) wrócił do Gwiazdy, jeden z symboli klubu, którego cechuje szybkość i skuteczność. Rudzianin, który jest reprezentantem Polski w futsalu, jeden z liderów Gwiazdy w obecnym sezonie (chcąc oddać głos na Dawida Hajnca, wyślij SMS-a na numer 71100 o treści wiad.6 Koszt SMS-a 1 zł. + VAT. 1,23 brutto)

 

 

 

7. Dawid Kuczera

Koszykarz Pogoni. Wychowanek klubu, jeden z niewielu, którzy nie zmienili barw klubowych, gdy Pogoń zaczęła mieć kłopoty (chcąc oddać głos na Dawida Kuczerę, wyślij SMS-a na numer 71100 o treści wiad.7 Koszt SMS-a 1 zł. + VAT. 1,23 brutto)

 

 

 

8. Mateusz Lis

Łucznik ŁTS 3D. VI w klasie łuków bloczkowych w kategorii „senior” w Indywidualnych Mistrzostwach Polski 2011 FITA w Łucznictwie Terenowym 3D, XII w punktacji łącznej międzynarodowych zawodów łucznictwa terenowego o Puchar Czech, Polski, Słowacji i Węgier w 2011 roku pod egidą IAA (chcąc oddać głos na Mateusza Lisa, wyślij SMS-a na numer 71100 o treści wiad.8 Koszt SMS-a 1 zł. + VAT. 1,23 brutto)

 

 

 

9. Marcin Met

Piłkarz Slavii. Kapitan drużyny, pomocnik, filar zespołu, który nie tylko kieruje grą, ale i strzela bramki (chcąc oddać głos na Marcina Meta, wyślij SMS-a na numer 71100 o treści wiad.9 Koszt SMS-a 1 zł. + VAT. 1,23 brutto)

 

 

 

10. Marek Partuś

Karateka Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. Mistrz Polski w kategorii kumite mężczyzn open powyżej 35 roku życia. (chcąc oddać głos na Marka Partusia, wyślij SMS-a na numer 71100 o treści wiad.10 Koszt SMS-a 1 zł. + VAT. 1,23 brutto)

 

 

 

11. Krzysztof Płonka

Piłkarz ręczny SPR Grunwald. Najstarszy w Polsce grający zawodnik. Podpora zespołu, jeden z najlepszych defensorów w II lidze. (chcąc oddać głos na Krzysztofa Płonkę, wyślij SMS-a na numer 71100 o treści wiad.11 Koszt SMS-a 1 zł. + VAT. 1,23 brutto)

 

 

 

12. Mirosław Połeć

Ultramaratończyk TKKF Jastrząb. Czołowy zawodnik Polski w biegach ulicznych. Brązowy medalista MP Górników na dystansie 10 km. Uczestnik rudzkich sztafet pokojowych (chcąc oddać głos na Mirosława Połecia, wyślij SMS-a na numer 71100 o treści wiad.12 Koszt SMS-a 1 zł. + VAT. 1,23 brutto)

 

 

 

13. Angelika Stępień

Lekkoatletka TL Pogoń. Halowa mistrzyni Polski juniorek – 60m, mistrzyni Polski juniorek 100m, 200m, IV miejsce w sztafecie 4x100m i VII miejsce w biegu na 100m w Mistrzostwach Europy Juniorów. (chcąc oddać głos na Angelikę Stępień, wyślij SMS-a na numer 7135 o treści wiad.13 Koszt SMS-a 1 zł. + VAT. 1,23 brutto)

 

 

 

14. Anna Szkudlarek

Rugbistka Diablice RC. Jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek rugby, reprezentantka Polski w tej dyscyplinie. (chcąc oddać głos na Annę Szkudlarek, wyślij SMS-a na numer 71100 o treści wiad.14 Koszt SMS-a 1 zł. + VAT. 1,23 brutto)

 

 

 

15. Stanisław Sójka

Tenisista stołowy Woleja. Czołowy pingpongista Śląska w swojej kategorii wiekowej, wspólnie z Piotrem Brożkiem pierwsza rakieta drugoligowej drużyny seniorów (chcąc oddać głos na Stanisława Sójkę, wyślij SMS-a na numer 71100 o treści wiad.15 Koszt SMS-a 1 zł. + VAT. 1,23 brutto)

 

 

 

16. Arkadiusz Wilczek

Piłkarz Wawelu. Zawodnik młodego pokolenia. Solidny i najrówniej grający zawodnik Wawelu w roku 2011. (chcąc oddać głos na Arkadiusz Wilczka, wyślij SMS-a na numer 71100 o treści wiad.16 Koszt SMS-a 1 zł. + VAT. 1,23 brutto)

 

 

Trenerzy

 

 

1. Jan Barucha

Trener pływaków UKP Ruda Śląska. Jego podopieczni zdobyli szereg medali w poszczególnych grupach wiekowych na szczeblu Mistrzostw Śląska. Największym sukcesem w tym roku był brązowy medal Mistrzostw Polski 16-letniego juniora Sebastiana Cebuli.

 

 

 

2. Władysław Dziura

ZKS Slavia, wieloletni szkoleniowiec tego klubu, asystent trenera kadry narodowej juniorów. Podopieczni Władysława Dziury wywalczyli w tym roku pięć medali Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów, a także doszli do ścisłego finału Drużynowych Mistrzostw Polski

 

 

 

3. Tomasz Grozmani

K.S. Slavia. Piąty sezon ze Slavią. W trudnych sytuacjach potrafił znaleźć rozwiązania, które pozwoliły utrzymać czwartą ligę

 

 

 

4. Dorota Kies

Trenerka akrobatów KPKS Halemba. Jej podopieczni przywozili medale z wszystkich imprez kalendarza PZAS. Najważniejszym osiągnięciem były dwa srebrne medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, które zdobyły jej podopieczna i start w Pucharze Świata z dobrym wynikiem.

 

 

 

5. Marcin Księżyk

SPR Grunwald, pracuje z zespołem trzeci sezon. Pod jego pieczą szkoleniową Grunwald walczy o awans do I ligi

 

 

 

6. Rafał Krzyśka

Gwiazda, Gwiazda, trener zespołu seniorów i zespołów młodzieżowych w futsalu, pod jego wodzą najmłodszy zespół piłki halowej w ekstraklasie notuje obecnie najlepszy sezon w historii swoich występów na tym poziomie rozgrywek. W roku 2011 zespoły Gwiazdy pod jego wodzą wywalczyły tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski U-14, wicemistrza Polski w kategorii U-16 oraz brązowe medale w MMP U-20

 

 

 

7. Ryszard Maraszkiewicz

UKS Wolej, trener tenisistów stołowych, po jego pieczą rośnie kilku uzdolnionych pingpongistów odnoszących sukcesy w młodzieżowym tenisie stołowym.

 

 

 

8. Andrzej Mateoszek

Łucznicze Towarzystwo Sportowe 3D, trener łuczników, jego podopieczni należą do czołówki krajowej w łucznictwie terenowym, zarówno w konkurencji łuków klasycznych, jak i bloczkowych

 

 

 

9. Piotr Prencel

Trener Angeliki Stępień i grupy sprintu. Jego podopieczni zdobywają medale Mistrzostw Śląska i Mistrzostw Polski. Od 2011 trener współpracujący z kadrą narodową juniorek.

 

REGULAMIN

A teraz o regulaminie. XIX edycja „Plebiscytu” przebiegać będzie dwutorowo. Sportowca i Trenera Roku 2011 spośród wyżej podanych kandydatur wybiorą prezesi klubów, które odpowiedziały na nasz apel i zgłosiły swoich kandydatów oraz Komisja Plebiscytowa „WR”. Wszyscy będą mieli jedną pulę głosów, według której będą mogli przyznawać w głosowaniu na Sportowca Roku za pierwsze miejsce – trzy punkty, za drugie – dwa punkty i za trzecie – jeden punkt. W głosowaniu na trenera Roku będzie można oddać tylko jeden głos. W przypadku typowania przez kluby, obowiązuje zasada, że nie oddajemy głosu na zawodnika i trenera swojego klubu. Zwycięstwo przypadnie temu kandydatowi, któremu głosujący przyznają najwięcej punktów. Na swoich wybrańców będą mogli głosować również nasi Czytelnicy. Oni wybierać będą „Najpopularniejszego Sportowca Roku 2011”. W tym przypadku sprawa jest prosta. Nazwisko swojego kandydata, ale tylko z listy zamieszczonej powyżej, wystarczy wpisać na wydrukowany w „WR” kupon i dostarczyć go do Redakcji. Osobiście lub pocztą. Swoje typy będzie można przesyłać również przy pomocy SMS-ów (szczegóły wysyłania SMS-ów przy kandydatach). Ten kandydat, który po zsumowaniu głosów na kuponach i SMS-ach zgromadzi największą ilość punktów (jeden kupon jest równy jednemu punktowi i jeden SMS też jest równy jednemu punktowi), zostanie „Najpopularniejszym Sportowcem Roku 2011”. Zgodnie z tradycją, „Komisja Plebiscytowa” wybierze też „Trenera Wychowawcę Młodzieży”, a wśród Czytelników, którzy nadeślą swoje typy, zostaną rozlosowane nagrody. Zapraszamy do zabawy i czekamy na pierwsze głosy!Komentarze