Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Sportowcy walczyli dla Bartka

24-06-2018, 22:47 Agnieszka Lewko

Pierwsza w historii Rudy Śląskiej Charytatywna Wielka Gala Sportów Siłowych i Sportów Walki  odbyła się w sobotę (23.06) W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Halembie. W ten sposób rudzkie i śląskie kluby sportowe wspólnymi siłami postanowiły pomóc  w leczeniu malutkiego Bartka Paligi, który urodził się krytyczną wadą serca.

- Postanowiliśmy zorganizować taką imprezę po raz pierwszy w naszym mieście. Wszyscy, którzy zdecydowali się do nas przyłączyć mogli zobaczyć dziesięć dyscyplin sportowych, piętnaście klubów i stu pięćdziesięciu zawodników, którzy przez cały dzień prezentowali się na hali MOSiR  - wymieniał Jarosław Baron, organizator wydarzenia.  - Cieszy nas to, że sportowcy bez zastanowienia włączyli się w to wydarzenie, ponieważ to dla nich nie tylko promocja klubów sportowych, a także sportów siłowych i sportów walki, ale przede wszystkim bezinteresowna chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. W tym przypadku Bartkowi - dodał.

Podczas gali można było zobaczyć pokazy walk w różnych dyscyplinach takich jak: karate, boks, czy zapasy. Nie zabrakło też wyciskania sztangi leżąc czy siłowania na ręce. Pomiędzy pokazami odbyły się występy artystyczne. Mimo tego, że gala sportów zorganizowana została po raz pierwszy, to organizatorzy zapowiadają, że w kolejnych latach sportowcy także nie zapomną o najbardziej potrzebujących.  - Ważne jest to, że sportowcy bardzo chętnie włączają się w tego typu inicjatywy. To daje nam chęć do działania. Dlatego w przyszłości także chcemy zorganizować takie imprezy dla innych chorych dzieci - podkreślił Mariusz Izydorczyk, organizator wydarzenia.

Gala odbyła się pod patronatem prezydent Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic.


Komentarze