Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Sportowa integracja

22-05-2018, 14:31 Agnieszka Lewko

Około 200 dzieciaków uczestniczyło w pikniku integracyjnym, który odbył się we wtorek (22.05) w Szkole Podstawowej nr 15 Sportowej im. Polskich Olimpijczyków. Podczas festynu, który zorganizowany został w ramach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych dzieci miały okazję wziąć udział w wielu atrakcjach sportowych i artystycznych.

- Na pikniku dzieci mogą pochwalić się swoimi talentami w czasie występów artystycznych. Biorą także udział w turnieju gier sportowych - powiedziała Angelika Kaizik, nauczycielka w Szkole Podstawowej Sportowej nr 15. -  Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się razem bawią i spędzają miło czas. Ten festyn daje możliwość integracji dzieci pełnosprawnych z niepełnosprawnymi i zacieśnia. To taka integracja  poprzez wspólną zabawę. A co ważne, w tym roku po raz pierwszy zaprosiliśmy do naszej szkoły uczniów z innych placówek - dodała.

W pikniku integracyjnym oprócz Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 włączyły się także: Szkoła Podstawowa nr 27, Szkoła Podstawowa  nr 13, Szkoła Podstawowa nr 12 im. św. Łukasza oraz placówka wsparcia dziennego z Domu Pomocy Społecznej w Kochłowicach.


Komentarze