Sparingowe derby

13-02-2013, 17:27 Sandra Hajduk

Wynikiem 4:1 zakończył się wtorkowy mecz sparingowy, w którym Slavia Ruda Śląska zmierzyła się z miejscową Uranią.

Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu nie trzeba było długo czekać. Już po pięciu minutach gry po wrzutce jeden z zawodników Uranii próbując wybić piłkę zrobił to tak niefortunnie, że ta wylądowała tuż pod poprzeczką bramki. Chociaż widoczną przewagę w trakcie pierwszej połowy miała Slavia to kochłowiczanie po strzale Musiała zdołali wyrównać. Zespoły schodziły na przerwę remisując 1:1.

W drugiej połowie grająca o ligę wyżej Slavia skutecznie zamieniła swoją optyczną przewagę na korzystny wynik. Już po trzech minutach po strzale z pięciu metrów Witor sprawił, że Slavia prowadziła 2:1. I na takim wyniku nie poprzestała. Zaledwie dwie minuty później po koźle w polu karnym głową piłkę do bramki Uranii skierował zawodnik czwartoligowca, podwyższając prowadzenie na 3:1. Ostatnia bramka padła w 54 minucie po strzale z pola karnego pod ostrym kątem zawodnika Slavii, który ustalił tym samym wynik spotkania na 4:1.

Slavia Ruda Śląska - Urania Ruda Śląska 4:1 (1:1)

Samobójcza, Witor, Zaw Test, Zaw Test - Musiał

Slavia Ruda Śląska: Franke - Chmurczyk, Szaruga, Zaw Test, Moritz - Zaw Test, Kowalik, Rejmanowski M., Koseła, Puschhaus - Zaw Test

Zmiany: Wójcik - Zaw Test, Skorupski, Pawlak, Bocian - Gancarczyk, Met, Brylczak, Zaw Test, Rejmanowski T. – Witor, Ponadto weszli: Szymański, Urynowicz