Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Sobotnie bieganie w Halembie

29-09-2021, 15:51 AL

Bieg Wiewiórki połączony z Biegiem Rzemieślnika oraz zakończenie lata z wiewiórką  za nami. W sobotę (25.09) na bieżni przy Szkole Podstawowej nr 15 oraz w halembskim lesie oprócz tradycyjnych zawodów biegowych i nordic walking odbyła się także rodzinna rywalizacja. W sobotniej imprezie wzięło udział około 300 zawodników.

- Ten bieg to świetna okazja, żeby wyjść z domu i spędzić sobotę aktywnie, w towarzystwie zapalonych biegaczy i miłośników nordic walking. Serdecznie zachęcam do udziału – mówi Aleksandra Poloczek.

Tak jak każdego roku bieg rozpoczyna się i kończył na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15, a w jego trakcie uczestnicy pokonują pętlę o długości 4,2 km, która przebiega przez halembski las. Z kolei dzieci, które nie przekroczyły jeszcze piętnastego roku życia, mogły sprawdzić swoje siły na dystansie 1000 m. Każdy z biegaczy oraz uczestników marszu nordic walking sam decyduje, ile okrążeń chce pokonać. Maksymalnie biegacze mogą pokonać tę pętlę pięć razy, czyli w sumie 21 km, a osoby, które wezmą udział w rywalizacji nordic walking, trzy razy i w sumie pokonać 12,6 km.

Przy okazji wrześniowego Biegu Wiewiórki odbył się także Bieg Rzemieślnika. Można było także wziąc udział w imprezie zorganizowanej z okazji zakończenia lata. Uczestnicy wydarzenia sprawdzili swoje siły podczas Mistrzostw Rudy Ślaskiej w noszeniu żon.


Komentarze