Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Slavia wciąż niepokonana

20-09-2023, 15:08 Dawid Kosmalski

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu katowickiej A klasy Wawel Wirek przegrał na własnym stadionie ze Slavią Ruda Śląska 0:2 (0:1). Ekipa Marcina Rejmanowskiego to ostatnia z naszych drużyn, która nie poznała jeszcze smaku porażki w tym sezonie.

Już w siódmej minucie goście cieszyli się z prowadzenia. Odważna gra od początku meczu opłaciła się – Slavia wywalczyła rzut karny (faulowany był Grzegorz Kałużny), którego na bramkę pewnie zamienił Jakub Barteczko. Tuż po chwili mogło być już 0:2, ale świetnie interweniował Tomasz Dzionsko, bramkarz Wawelu. Gospodarze także mieli swoje szanse i dwukrotnie zatrudnili Arkadiusza Latkę – raz po rzucie wolnym, a wcześniej po dośrodkowaniu, które mogło wpaść bramkarzowi Slavii „za kołnierz”. Nie brakowało także zaciętej gry na pograniczu faulu. Arbiter spotkania w ciągu 12 minut pierwszej połowy „rozdał” pięć z sześciu żółtych kartek, które pokazał w tym spotkaniu. Wynik jednak nie uległ zmianie.

W przerwie było jasne, że trener gospodarzy, Kamil Gabryś, nie mógł być zadowolony z tego, co jego podopieczni zaprezentowali w pierwszych 45 minutach. Cokolwiek jednak padło w szatni Wawelu, nie miało wielkiego znaczenia, gdyż już po kilku minutach od startu drugiej połowy Slavia prowadziła dwoma bramkami. Tym razem to Dawid Helwik wykorzystał rzut wolny i strzałem obok muru pokonał Tomasza Dzionskę. Wawel miał jedną świetną okazję na powrót do meczu, gdy Grzegorz Kokoszka trafił w poprzeczkę, ale było jasne, że zawodnicy Kamila Gabrysia nie mieli w tym meczu argumentów na dobrze dysponowany zespół Slavii.

Wawel Wirek – Slavia Ruda Śląska 0:2 (0:1)
Barteczko 7’, Hewlik 49’
Wawel: Dzionsko – Baron (46’ Magiera), Blaszke, Czapla (88’ Łągiewka), Kokoszka (77’ Gancarczyk), Koniarek, Krawczyk, Maciaszczyk (65’ Kryś), Ogiński, Seroka (65’ Wandzlewicz), Sprus. Trener: Kamil Gabryś.
Slavia: Latka – Barteczko (88’ Gola), Brzostek, Dolecki, Hewlik, Kałużny, Ramirez, Rusz (83’ Dragon), Seiler, Skut, Tałady (70’ Witor). Trener: Marcin Rejmanowski.
Żółte kartki: Czapla, Baron, Seroka, Krawczyk – Skut, Kałużny.


Komentarze