Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Slavia przegrywa z liderem

07-06-2022, 12:52 Dawid Kosmalski

Podopieczni Jarosława Zajdla przegrali 1:4 (0:2) w sobotnim (4.06) starciu z rezerwami Zagłębia Sosnowiec. Po porażce RKS-u Grodziec Slavia utrzymała się na 14. miejscu w tabeli.

Pojedynek z liderem klasy okręgowej nie był dla Slavii łatwą przeprawą. Faworyt zdobył dwa gole już w pierwszych 12 minutach, co mocno wpłynęło na przebieg całego spotkania. Rudzianie wprawdzie wypracowali sobie optyczną przewagę pod koniec pierwszej połowy i na początku drugich 45 minut, ale gol Adriana Trocia z 72. minuty rozwiał wszelkie wątpliwości. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył chwilę później strzałem z dystansu Radosław Kowynia, a wynik na 4:1 dla gości ustalił Troć, który wygrał pojedynek jeden na jeden z Łatką.

Slavia Ruda Śląska – Zagłębie II Sosnowiec 1:4 (0:2)
Kowynia 76’ – Popczyk 6’, Kaczmarek 12’, Troć 72’, 82’.
Żółte kartki: Komor, Dolecki - Mociak, Chęciński.
Slavia: Latka – Kowynia, Seiler, Brzostek, Komor, Borgomastro (83’ Gola), Dragon, Szubert, Maciaszczyk, Zmitrowicz (19’ Witor).
Zagłębie II: Dubielak – Troć (83’ Janosz), Sych (71’ Chechelski), Popczyk, Kaczmarek, Mociak, Chęciński, Barć, (46’ Janus), Hałatek, Terbalyan, Uthke-Nowak.

W trudnej sytuacji nadal znajduje się nadal Grunwald, który przegrał w Imielinie z lokalną Pogonią 2:5. Do przerwy Zieloni prowadzili 2:1 po bramkach Togitaniego i Skorupy.

Natomiast w rozgrywkach A klasy doszło do pojedynku derbowego. W Nowym Bytomiu Gwiazda uległa Wawelowi Wirek aż 0:5. Bramki dla gości strzelali: Seroka, Blaszke, Łągiewka, Grzegorz Kałużny oraz Patryk Rutkowski. Ponadto Jastrząb Bielszowice przegrał u siebie ze Stadionem Śląskim 0:3 i zakończył mecz w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach. Ostatni z naszych zespołów, Urania Ruda Śląska, przegrała w niedzielę z Józefką Chorzów 1:2.


Komentarze