Slavia lepsza od AKS-u

06-04-2013, 15:45 Sandra Hajduk

Na sztucznej murawie w Nowym Bytomiu Slavia Ruda Śląska zmierzyła się dzisiaj z AKS-em Mikołów. Drużyna z Rudy Śląskiej odniosła pewne zwycięstwo, pokonując przyjezdnych 4:1.

Wynik meczu otworzył Puschhaus, który poszedł lewą stroną boiska i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości. W końcówce pierwszej połowy strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce Slavii piłkarz przyjezdnych i zespoły schodziły na przerwę remisując 1:1.

Zaledwie dwie minuty po rozpoczęciu drugiej części gry Slavia po strzale Zalewskiego objęła prowadzenie. W 63 i 70 minucie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Foryś, który tym samym przypieczętował zwycięstwo ekipy z Rudy Śląskiej.

Slavia Ruda Śląska - AKS Mikołów 4:1

Slavia Ruda Śląska: Franke - Goczoł, Szaruga, Pawlak, Chmurczyk, Met, M. Rejmanowski, Koseła, Puschhaus, Gancarczyk, Zalewski

Po przerwie weszli: Wójcik - Foryś, Piecha Szymański, Urynowicz, Moritz, Kowalik.

Trener: Roman Cegiełka