Slavia jest w świetnej formie

07-09-2021, 15:45 AL

Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet w Rzeszowie przeszły do historii. Zawodniczki I zawodnicy rudzkiej Slavii wrócili do Rudy Śląskiej z kolejnymi medalami.

Dziewięcioosobowa ekipa rudzkiej Slavii wywalczyła osiem medali: trzy złote, jeden srebrny i cztery brązowe. Mistrzami Polski zostali: Andrzej Sokalski (79 kg), Kamila Kulwicka (65 kg) i Natalia Strzałka (68 kg). Ze srebrnym medalem wróciła Paulina Danisz (65 kg), a brązowe medale przypadły w udziale Grzegorzowi Łabusowi (61 kg), Jakubowi Czerczakowi (125 kg), Natalii Kubaty (62 kg) i Patrycji Słomskiej (72 kg).

Natomiast w zapasach kobiet Slavia uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji klubowej. Złote medale w swoich kategoriach zdobyli również, trenujący na codzień w Rudzie Śląskiej zawodnicy WKS Śląsk Milicz:  Bartosz Sołtys (65 kg) i Krzysztof Sadowik (86 kg).