Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Skakali przez przeszkody

15-10-2019, 15:22 Agnieszka Lewko

Dwunasta edycja zawodów jeździeckich Pucharu Omegi zorganizowana przez Sportowy Klub Jeździecki „Omega” odbyła się w niedzielę (13.10) w Stajni Omega  w Kochłowicach. Zawody oprócz rywalizacji sportowej były też świetną okazją do zapoznania się ze sztuką jeździecką. Przy okazji zawodów można było także spędzić czas w rodzinnej atmosferze, oglądając zmagania starszych i młodszych zawodników klubu.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że na XII Pucharze Omegi pojawiło się tak liczne grono miłośników jeździectwa. Zapraszamy również na kolejną edycję zawodów, która odbędzie się wiosną 2020 roku. W planach mamy organizację festynu z konkursami dla dzieci i dorosłych. A wszystko to w duchu sportowej rywalizacji. Zapraszamy serdecznie! – mówi Andrzej Warzybok, organizator zawodów.

Zawody rozpoczęły się konkursem skoków przez przeszkody, gdzie w najtrudniejszej konkurencji zawodnicy mieli do pokonania parkur złożony z 8 przeszkód o wysokości aż do 100 cm. Najlepszym zawodnikiem okazała się Izabela Piwoń na klaczy Elipsa.  Następnie rozegrano konkurs ujeżdżenia, gdzie wnikliwej ocenie sędziowskiej podlegała harmonia jeźdźca z koniem, elegancja oraz płynność przejazdu. Najlepszym jeźdźcem Omegi okazała się Aleksandra Gawliczek na klaczy Megi – aktualna wicemistrzyni Śląska w tej konkurencji.


Komentarze