Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Siostry z Bielszowic na podium

14-05-2018, 15:05 Agnieszka Lewko

Dwie siostry Zuzanna i Anna Kruża odniosły sukces podczas tegorocznej edycji Śląskiej Ligi Judo w Ożarowicach i Piekarach Śląskich. Rudzianki aż dwukrotnie uplasowały się na podium za każdym razem rywalizując z innymi przeciwnikami. Anna (rocznik 2011) zdobyła dwa razy pierwsze miejsce walcząc głównie z chłopcami, z kolei  Zuzanna (rocznik 2009) dwa razy zdobyła drugie miejsce

Siostry od dwóch lat trenują i reprezentują AZS Politechnikę Śląską w Gliwicach, gdzie trenerami dzieci są Maksymilian Przygrodzki, Beata Hilt, Jacek Malczewski oraz Łukasz Laskowski.

Liga cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co pokazuje duża liczba startujących młodych adeptów judo, a biorą w niej udział również kluby z innych województw.  Warto wspomnieć, że zawodniczki z Bielszowic osiągnęły już wiele sukcesów również w innych zawodach rangi ogólnopolskiej np. w Gliwicach, gdzie Zuzanna Kruża uplasowała się na drugim i trzecim miejscu oraz zawodach międzynarodowych w Bielsku-Białej „Janosik” podczas, których debiutowała Anna Kruża walcząc ze starszymi rocznikami i zajmując czwarte miejsce na dziewięciu startujących.


Komentarze