Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Silesia Rally Marathon

13-10-2012, 14:29 Sandra Hajduk

Około 50 miłośników jazdy na quadach i motocyklach w terenie stawiło się na starcie Silesia Rally Marathon, który odbył się w sobotę w Rudzie Śląskiej.

- Takich imprez w zasadzie nie ma w naszym regionie. Te, które się odbywają rozgrywane są bardzo daleko, albo są bardzo drogie. U nas wpisowe wynosi zaledwie 50 złotych – mówił Michał Pendro, organizator wyścigu – Początkowo myśleliśmy, że będzie to rajd na jakieś 20 osób. Zapisało się natomiast około 60 zawodników, wystartowało zaś 50 z nich. Startowali zarówno amatorzy, jak i Ci, którzy w przeszłości wygrywali z mistrzami świata – dodał.

Trasa rajdu miałą długość 65 km. Składała się z 5 odcinków specjalnych o zróżnicowanym stopniu trudności, znajdujących się w różnych dzielnicach Rudy Śląskiej. Zadaniem uczestników było przejechanie trasy w jak najkrótszym czasie. Nie było to jednak tak proste jak mogłoby się wydawać.

- Trasa jest dosyć ciężka dla amatora. Czas pokaże jak będą wyglądały kolejne odcinki. Najważniejsze żeby na trasie zachować spokój i przejechać ją bezpiecznie – powiedział po przejechaniu pierwszego odcinka specjalnego Wojciech Zambrzycki, uczestnik rajdu.


Komentarze