Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Sierpniowy "Bieg Wiewiórki" za nami

18-08-2021, 15:38 AL

W promieniach sierpniowego słońca odbył się już trzeci w tym roku „Bieg Wiewiórki”. W sobotę (14.08) miłośnicy biegania i nordic walking mogli sprawdzić swoje możliwości na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 oraz w halembskim lesie. Jak zawsze na starcie biegu nie zabrakło dzieciaków.

Tak jak każdego roku bieg rozpoczął się i kończył na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15, a w jego trakcie uczestnicy pokonali pętlę o długości 4,2 km, która przebiegała przez halembski las. Z kolei dzieci, które nie przekroczyły jeszcze piętnastego roku życia, mogły sprawdzić swoje siły na dystansie 1000 m. Podczas każdego biegu każdy z biegaczy oraz uczestników marszu nordic walking decyduje, ile okrążeń chce pokonać. Maksymalnie biegacze mogą pokonać tę pętlę pięć razy, czyli w sumie 21 km, a osoby, które wezmą udział w rywalizacji nordic walking, trzy razy i w sumie pokonać 12,6 km.

Podczas każdego biegu prowadzona jest klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn z ręcznym pomiarem czasu w konkurencji biegu, jak również w konkurencji nordic walking. Pod koniec cyklu wręczone zostaną medale dla najaktywniejszych uczestników, którzy wystartują w co najmniej 4 biegach, w tym koniecznie w ostatnim, na dowolnym dystansie i w dowolnej konkurencji, dotyczy również biegu dzieci na dystansie 1000 m.


Komentarze