Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Siatkarki znów górą

28-10-2012, 10:40 Sandra Hajduk

Kolejny dobry występ zaliczyły siatkarki KPKS Halemby. Rudzianki wgrały sobotnie spotkanie z drużyną MOSiR „Polonia” Łaziska Górne będąc górą nad rywalkami w trzech z czterech rozegranych setów. Tym samym mają one na swoim koncie pięć wygranych i tylko jedną przegraną.

Początek pierwszego seta był w wykonaniu obu zespołów bardzo wyrównany. W zasadzie walka toczyła się punkt za punkt. W drugiej połowie seta rudzianki odskoczyły rywalkom, by ostatecznie wygrać 25:19.

Podobnie przebiegał drugi set. Początek był bardzo wyrównany. W połowie na prowadzenie wyszły zawodniczki KPKS Halemby, które i w tym secie odniosły zwycięstwo 25:18.

Trzeci set miał jednak inny przebieg. Najpierw pięciopunktową przewagę miały gospodynie (13:8). Z czasem jednak nieporozumienia w przyjęciu i skuteczne ataki przyjezdnych sprawiły, że to one wyszły na prowadzenie, którego do końca tej części gry nie dały sobie wydrzeć, wygrywając 19:25.

Czwarty set zdecydowanie przebiegał pod dyktando gospodyń, co oddaje wynik końcowy. Rudzianki wygrały miażdżącą przewagą 25:10.

KPKS Halemba: Furczyk Joanna, Goniwiecha Agnieszka, Kasprzak Marta, Kędziora Edyta, Komorek Joanna, Kruczek Izabela, Papkała Marta, Matryarcha Marzena, Popow Anna, Włoka Dawia

Libero: Wleciał Eliza

Trener: Patryarcha Marzena


Komentarze