Sensacyjna Gwiazda

24-02-2013, 01:12 Sandra Hajduk

Gwiazda Ruda Śląska sprawiła ogromną niespodziankę swoim kibicom i pokonała w sobotę przed własną publicznością Red Devils Chojnice 6:2.

Początek spotkania należał do przyjezdnych. To oni stwarzali sobie groźne sytuacje, których nie udało zamienić się na bramki tylko dzięki świetnie spisującemu się między słupkami Rafałowi Krzyśce. Chociaż przewagę mieli goście to rudzianie także z czasem zaczęli dochodzić do podbramkowych sytuacji – w dziewiątej minucie słupek obił Bartosz Siadul, zaś w 13 Adam Jonczyk. Będącym dotychczas częściej przy piłce gościom udało się udokumentować swoją przewagę w 15 minucie. Po strzale Łukasza Sobańskiego prowadzili oni 0:1. W 16 minucie Gwiazda zdołała wyrównać – po akcji Bartosza Siadula piłkę w bramce rywali z bliska umieścił Mateusz Krzymiński. Nieco ponad minutę później podanie Ariela Piaseckiego wykorzystał Adam Jonczyk, dając rudzkiej ekipie jednobramkową przewagę. W końcówce bramkę mogli zdobyć jeszcze goście, ale Szymon Łuszczek zdołał wybić głową lecącą w stronę bramki piłkę.

Po czterdziestu sekundach drugiej połowy po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Adam Jonczyk. W 24 minucie po strzale Jakuba Mączkowskiego piłka obiła słupek bramki Gwiazdy. Pięć minut później podanie Adama Jonczyka wykorzystuje Bartosz Siadul podwyższając prowadzenie Gwiazdy na 4:1. Od tego momentu goście grali z lotnym bramkarzem. Przyniosło to efekty po 30 sekundach, gdy do bramki rudzian z bliska trafił Tomasz Kriezel. Ten fakt wykorzystali także rudzianie – w 35 minucie w pustej bramce gości piłkę umieścił strzałem z własnej połowy Ariel Piasecki. Wynik spotkania na 6:2 ustalił w 40 minucie Bartosz Siadul.

Gwiazda Ruda Śląska - Red Devils Chojnice 6:2 (2:1)

Gwiazda Ruda Śląska: Rafał Krzyśka, Daniel Mężyk - Adam Jonczyk, Paweł Martyn, Szymon Łuszczek, Mateusz Omylak, Ariel Piasecki, Mateusz Krzymiński, Bartosz Siadul, Krzysztof Piskorz.

Trener: Rafał Krzyśka